Бібліотеки – сховище книжок чи простір поширення знань?

12 грудня 2018 року у Вінницькій центральній міській бібліотеці імені І.Бевза в рамках Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбувся перегляд фільму ...

Додано:
richka

F70B3828
Бібліотеки – сховище книжок чи простір поширення знань?

12 грудня 2018 року у Вінницькій центральній міській бібліотеці імені І.Бевза в рамках Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбувся перегляд фільму “Ex libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека” та дискусія про трансформації бібліотек в Україні. Фільм – ґрунтовна презентація бібліотечної системи Нью-Йорка. За три години можна побачити як працює бібліотека з дітьми, науковцями, національними громадами, митцями, літніми людьми і молоддю. В американських бібліотеках роблять домашні завдання, танцюють, вивчають мистецтво і слухають наукові лекції. Різні приміщення, різні райони, хтось з глядачів шепоче «сміття – як у нас», а на екрані вже гарно вбраний зал і підготовка до прийому. Як відбуваються наради менеджерів( вільне обговорення з кавою), як планують пошук фінансування і обговорюють майбутні програми. « Бібліотека – не сховище книжок, це місце, де поширюють знання» – цитата з фільму. Обговорюючи майбутні програми американські бібліотекарі постійно повертаються до своєї місії, форми роботи – важливі, але на першому місці – для чого. В дискусії після перегляду фільму директорка Вінницької централізованої бібліотечної системи Ірина Івасюк зауважила, що вінницькі бібліотеки так само, як у фільмі, працюють в різних напрямках, і з різними групами в громаді. Але принципи фінансування відрізняються, Нью-Йорська бібліотека отримує 60% фінансування від міста, а решту грошей мусить залучати сама. Кошти жертвують благодійники і це традиція американського суспільства. Натомість у Вінниці бібліотеки фінансуються повністю з бюджету міста, хоча теж працюють над залученням додаткових ресурсів.

Наталя Шпильова розповідає про Нью-Йоркську бібліотеку

Наталя Шпильова розповідає про Нью-Йоркську бібліотеку

Учасниця дискусії Наталя Шпильова розповіла, що є користувачкою Нью-Йоркської публічної бібліотеки, хоча живе у Вінниці. Маючи чималий досвід роботи у бібліотечній сфері, пані Наталя прокоментувала окремі епізоди фільму. Її вразило, що менеджери Нью-Йоркської бібліотеки постійно думають, як довести громаді корисність бібліотек. Це не вважається чимось надзвичайним, нікого не обурює, хоча в українських умовах є думка, що освічена людина зобов’язана знати про бібліотеки все і не потрібно витрачати зусилля на пропагування бібліотек. Найбільше під час дискусії обговорювали фінансування бібліотек. Чи сприяє постійний пошук коштів впровадженню якісних послуг, яка система краща – українська чи американська. Олександр Вешелені, модеруючи обговорення, зауважив, що фінанси – важлива справи, але варто говорити і про цінності, які пропагують бібліотеки. Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я