Bідкритий простір «В яку громаду я хочу інвестувати?»

Днями у Луцьку відбувся перший у своєму роді захід – open-space, або відкритий простір «В яку громаду я хочу інвестувати?». Організувала захід  ГО "Інститут Політико-Інформаційних Досліджень" в ...

12963856_957983480938051_2496559672554342188_n[1]
Bідкритий простір «В яку громаду я хочу інвестувати?»

Днями у Луцьку відбувся перший у своєму роді захід – open-space, або відкритий простір «В яку громаду я хочу інвестувати?».

Організувала захід  ГО “Інститут Політико-Інформаційних Досліджень” в рамках проекту “Світ Громад – через змагання до прозорості та розвитку”, що реалізується за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Відкритий простір зібрав понад 30 представників із різних регіонів України: Луганщини, Полтавщини, Сумщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Чернівеччини, Тернопільщини, Хмельниччини, Івано-Франківщини, Рівненщини, Львівщини, Києва. Волинський офіс реформ представив його керівник Анатолій Пархом’юк.

Формат заходу обрали тому, що «відкритий простір» змушує людей бути не лише слухачами, але й активними учасниками усього, що відбувається, задавати власні теми і шукати на них спільні рішення. Триденний мозковий штурм дає плідні результати і часто люди, не очікувано для себе, знаходять рішення проблем, у яких не могли розібратися самотужки. Як доказ. по завершенню відкритого простору учасники напрацювали 18 потенційних проектів для своїх громад. Допомагала у цьому Оксана Дащаківська, представник фонду «Відродження».

«Сьогодні я зрозумів, що ніхто за нас не напише проекти і не знайде інвесторів. Моїм подальшим кроком буде формування якісного інвестиційного портфелю моєї громади. При потребі – із залученням спеціалістів у цій справі. Захід допоміг нам усім задати для себе вектор нашого розвитку», – ділиться враженнями учасник відкритого простору Валентин Якобан, голова Герцаївської районної ради.

Як виявилося, лідери громад дуже чітко усвідомлюють необхідність відкритої реалізації політик як ключового інструменту об’єднання громад, впровадження реформ та економічного розвитку. Це підтвердило важливість самого проекту «Світ громад», а саме необхідність створення середовища (у вигляді інтернет-сервісу), яке забезпечить нові об’єднані громади інструментами моніторингу, контролю, обміну позитивним досвідом та створить умови конструктивного змагання як одного з важливих факторів мотивації до впровадження змін.

«Процес децентралізації, багато в чому іще не структурований та не оформлений законодавчо, звісно створює багато питань. Тож можна констатувати – все тільки починається. І бажання людей приїжджати з різних куточків країни, щоб шукати рішення для впровадження змін, додає обережного оптимізму», – підсумував координатор проекту Михайло Войтович.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я