Бізнес на захисті біорізноманіття: Центр «Розвиток КСВ» серед підписантів Глобальної декларації
15 жовтня 2019 року експертна організація Центр «Розвиток КСВ», підписала Лісабонську декларацію за збереження біорізноманіття і екосистеми «Бізнес за природу». Це глобальна ініціатива, до якої ...
Додано:
CSRUSER
15 жовтня 2019 року експертна організація Центр «Розвиток КСВ», підписала Лісабонську декларацію за збереження біорізноманіття і екосистеми «Бізнес за природу». Це глобальна ініціатива, до якої долучилися 24 організації з різних країн світу на засіданні Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку.
Значні втрати природи порушують природні системи, які лежать в основі нашого суспільства. Це – впливає на довкілля, і відповідно на здоров’я та добробут людини, стійкість суспільства та перешкоджає прогресу до досягнення Цілей сталого розвитку. Існуюча ситуація покладає витрати на бізнес та економіку, що робить ще більш складним вирішення інших глобальних проблем. Також деградація послуг екосистеми призводить до непереборних системних ризиків для компаній та нашої світової економіки: ризики для операцій, ризики відповідальності; регуляторні, репутаційні, ринкові та фінансові ризики.
Саме з метою посприяти вирішенню означених викликів для захисту біорізноманіття було створено Декларацію.
МАРИНА САПРИКІНА, керівниця Центру «Розвиток КСВ», зазначила: «Одне із завдань Центру в цьому році – розповсюджувати знання та зменшувати вплив бізнесу на довкілля. Підписавши цю Декларацію, ми зобов’язались працювати з нашими компаніями-членами, щоб демонструвати їх вплив на довкілля та сприяти знаходженню локальних та міжнародних рішень задля захисту біорізноманіття».
Декларацію підписали організації країн: України, Португалії, Німеччини, Греції, Угорщини, Австралії, Нідерландів, США, Ірландії, Аргентини, Бельгії, Чилі, Колумбії, Коста-Ріки, Бразилії, Фінляндії, Франції, Гватемали, Гондурасу, Мексики, Панами, Польщі, Перу, Іспанії, Швейцарії.
Укладачі Декларації зазначають про можливість протягом дванадцятьох місяців встановити міжнародні зобов’язання щодо припинення колосальних природних втрат. Також підписанти виступають із проханням до компаній діяти та закликати лідерів уряду приймати політику, спрямовану на забезпечення глобальних трансформацій.
Цей крок для Центру «Розвиток КСВ» відкриває можливості стати партнерами глобальної коаліційної мережі Business for Nature («Бізнес за природу»), виступати її послами в країнах, що підписали Декларацію; підтримувати бізнес щодо ініціатив для природи та сприяти у підготовці Конвенції про біологічне різноманіття, завдяки спеціальному відгуку щодо рекомендацій місцевих компаній.
З детальних питань звертайтесь: менеджерка з комунікацій Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» Оксана Груба, [email protected].
CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).
«Бізнес для природи» – це глобальна коаліція, покликана діяти за збереження природи та відновлювати життєво важливі природні системи.
Всесвітня рада бізнесу з питань сталого розвитку – це глобальна організація, яку очолює генеральний директор понад 200 міжнародних компаній. Рада працює для досягнення цілей сталого розвитку шляхом трансформації шести економічних систем. Це кругова економіка, міста та мобільність, клімат та енергетика, продовольство, земля та вода, люди.