Болючі питання відновлення та зміни до Статуту Шевченківської ТГ

Саме це на минулому тижні Шевченковому обговорили  представники самоврядування і громади з центру та більшості (6 з 8-ми) округів громади. Учасники обговорень рекомендували депутатам затвердити новий ...

Додано:
frgn

бізнес тренінг семінар менеджер
Болючі питання відновлення та зміни до Статуту Шевченківської ТГ

Саме це на минулому тижні Шевченковому обговорили  представники самоврядування і громади з центру та більшості (6 з 8-ми) округів громади.

Учасники обговорень рекомендували депутатам затвердити новий Статут громади, що сформовано робочою групою за рекомендаціями дослідження коаліії “Громадянська платформа відноаленння громад Миколаївщини” щодо:

  • Відповідності місцевих рішень вимогам ЗУ «Про народовладдя» №3703-ІХ .
  • Місцевих практик безпосереднього народовладдя у Шевченківській громаді.

На початку зустрічі заступник сільського голови Дмитро Абрамов зазначив, що робоча група завчасно в осені почала роботу та врахувала в проєкті Статуту основні пропозиції, які було закладено в Законі №3703 щодо народовладдя якій нещодавна  підписано Президентом України.

Методистка коаліції Тетяна Золотухіна презентувала проєкт Статуту, зокрема основні розділи, які визначають наявність таких форм громадської участі, як загальні збори (конференція) жителів, місцева ініціатива, громадські слухання, консультації з громадськістю.

Жвава дискусія розгорнулася навколо участі жителів у  плануванні та розподілу коштів місцевого бюджету (запровадження процедури бюджету участі), контролю єфективнесті видатків (громадских рад як організатора громадських консультацій, громадських слухань, провайдера процедур громадського оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування).

Фото з обговорень від місцевої координаторки Громадянської платформи, Юлії Учень:

В той же час треба також врахувати положення інших 2-х Законів: «Про публічні консультації» № 3841-IX, «Про забезпечення прозорості місцевого самоврядування» № 3590-IX.

Тривають консультації щодо змісту Статуту та механізмів безпосереднього народовладдя.

З питань реєстрації для участі звертатись до Юлії Учень, голови ГО «Зеленогайські ініціативи», місцевої координаторки Громадянської платформи відновлення

Тел/вайбер/телеграм + 8(063) 713-49-30, Е-mail: [email protected].

Проєкт Статуту Шевченківської ТГ тут;

Аналітична записка дослідження тут.

Прес-служба ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”

Напрацювання місцевих дієвих механізмів безпосереднього народовладдя відбувається в рамках проєкту на тему: «Дієва громадська участь у відновленні двох громад Миколаївщини», що реалізує ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва” за підтримки МФ “Відродження”.

Партнерами проєкту є:

  • Бузька і Шевченківська сільській ради;
  • Місцеві громадські організації: ГО “Зеленогайські ініціативи” (с. Зелений Гай евченківська ТГ) та ГО “Бузька платформа змін” (с. Таборівка Бузька ТГ).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

"Тепло та світло для дітей" — підтримка родин Херсонщини та Миколаївщини напередодні Різдва

Премія відповідальності 2024 оголосила короткий список та лауреатів

Як забезпечити баланс між гуманітарною допомогою та інвестиціями у відновлення: погляд експертки

Запрацював вебпортал Нацкомісії з електронних комунікацій

Медіамережа "Вікно Відновлення" відзначає перший рік роботи: підсумки та досягнення