Будинковий комітет довів у суді своє право на прибудинкову територію

Починаючи з 2010 року мешканці будинку №32 на вул. Набережній, що у Івано-Франківську мали проблему із прибудинковою територією, яка знаходиться у жахливому стані. Причиною цього стало надання ...

будинок
Будинковий комітет довів у суді своє право на прибудинкову територію

Починаючи з 2010 року мешканці будинку №32 на вул. Набережній, що у Івано-Франківську мали проблему із прибудинковою територією, яка знаходиться у жахливому стані.

Причиною цього стало надання Івано-Франківською міською радою цієї частини прибудинкової території у користування приватному підприємцю. Порушення умов цього договору обурило мешканців будинку, які активно розпочали протести, щодо незаконних дій підприємця.

Міська рада надала право сервітутного користування прибудинковою територією підприємцю лише на один рік, однак, під час укладення договору була здійснена помилка, внаслідок якої строк договору трансформований у 10 років.

Коли, під тиском мешканців та органу самоорганізації населення «Будинковий комітет на вул. Набережній, 32», який офіційно виступав від їх імені, міська рада внесла зміни до свого рішення, внаслідок помилки (1 рік, а не 10 років) підприємець розпочав судові процеси з вимогою скасувати таке рішення, мовляв, ця прибудинкова територія надана йому в сервітутне користування на 10 років і такі зміни порушують його права.

Тож, підприємець звернувся з позовом до міської ради з вимогою визнати протиправним та скасувати таке рішення. Орган самоорганізації населення у цій справі виступив третьою особою без самостійних вимог на стороні відповідача (Івано-Франківської міської ради).

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області відмовив підприємцю у задоволенні позову і виходив з того, що оспорюване у справі рішення жодним чином не порушує його права та інтереси.

А от Львівський апеляційний адміністративний суд скасував рішення суду першої інстанції та задовольнив позов і виходив з того, що оспорюване рішення міської ради є протиправним та підлягає скасуванню. Тим самим, суд надав право підприємцю на протязі ще 6 років користуватися прибудинковою територією.

На зазначене рішення суду міська рада касаційної скарги чомусь не подала. Центр «Наше право» підготував на прохання органу самоорганізації населення касаційну скаргу.

Порівняно із судом першої та апеляційної інстанції Вищий адміністративний суд України виніс обґрунтоване рішення. Скасував рішення суду першої та апеляційної інстанції та закрив провадження у справі, тим самим залишивши рішення Івано-Франківської міської ради в силі (тобто, строк сервітутного користування прибудинковою територією складає лише 1 рік).

Тож, якщо б не активна позиція органу самоорганізації населення та самих мешканців, то вочевидь, підприємець ще 6 років «господарював» на прибудинковій території.

Починаючи із суду апеляційної інстанції судовий супровід органу самоорганізації населення здійснював Ресурсний центр для органів самоорганізації населення, який створений на базі ГО ІПЦ «Наше право» за підтримки МФ «Відродження».

Автор : Наше право


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я