Чаєм із присмаком миру пригощали біля метро «Хрещатик»

Учора, 21 березня, поблизу станції метро «Хрещатик», відбулось публічне обговорення «Культура миру як наріжний камінь розвитку суспільства».  Протягом години кияни та гості міста спілкувалися за ...

Додано:
Ksenia Yanko

a6
Чаєм із присмаком миру пригощали біля метро «Хрещатик»

Учора, 21 березня, поблизу станції метро «Хрещатик», відбулось публічне обговорення «Культура миру як наріжний камінь розвитку суспільства».  Протягом години кияни та гості міста спілкувалися за спільним столом про те,  що ми звемо миром та як кожен із нас може допомогти залагодженню конфліктів. Мета події, як повідомляють її організатори, представники «Молодіжної організації «СТАН», сприяти порозумінню та примиренню в українському суспільстві.

– Не обов’язково про мир, сьогодні нам важливо просто говорити. Бо є величезна проблема комунікації у суспільстві – війна, яка триває зараз вирила величезну прірву між людьми  – вважає Антон Романов, театральний діяч, один із модераторів обговорення. – Проблема навіть не у пошуку порозуміння, а в тому що жителі одних регіонів взагалі не розмовляють із жителями інших. З екранів телевізорів багато мовлять про повернення територій, але мало хто насправді опікується поверненням людей до людей.

Сісти за спільний стіл, устелений скатертиною миру (виготовленою напередодні під час акції в Івано-Франківську) почастуватися чаєм і круасанами та включитися в дискусію міг будь-хто з перехожих. Упродовж акції зринали теми індивідуального визначення миру, миру у суспільстві, боротьби за толерантність і недискримінацію, питання політичної ситуації в Україні, збройного конфлікту на Сході. Приміром,  громадський активіст Олександр Місюра висловив занепокоєння тим, що багато українців, на його думку, сприймають поняття миру як «капітуляцію у війні з Росією».

– Таке ставлення – переконує Олександр – дискредитує саму ідею миру та вказує державі хибний шлях. – четвертий рік поспіль він влаштовує «Марш миру» вулицями Києва, аби привернути увагу до збройного конфлікту на Донбасі. На запитання, що для нього є мир активіст відповідає: – Мир – це взаємне невтручання в зону особистої безпеки.

Організаторам дискусії вдалось почути думки не тільки громадян України, але й мешканців інших країн, таких як Грузія, Італія, Єгипет.

– На жаль, сьогодні в світі жодна країна не живе у мирі, ні Україна, ні Німеччина, ні Штати. Усюди є проблеми  расизму, дискримінації, ворожого ставлення одних суспільних груп до інших.  Ніде немає миру, але це не значить, що до нього не потрібно прагнути , –  вважає режисер-документаліст  із Єгипту  Ахмед  Агаделлі. – Мир – це те, що в середині нас. – вірить Ахмед.

a4 a3 a2 a5 

a

Дискусію «Культура як наріжний камінь розвитку суспільства» провели в межах всеукраїнської акції «День миру in UA 2017» з нагоди Міжнародного дня миру. Паралельно заходи до Дня миру проведуть понад 50 організацій у 32 населених пунктах. «День миру in UA 2017» є частиною проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», який реалізовує ГО «Молодіжна  організація «СТАН» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Всеукраїнська акція також проходить в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи