Чернігівські активісти вчились впливати на бюджет

Громадські активісти з Чернігівської області підвищили свою обізнаність про місцевий бюджет та посилили спроможність брати участь в бюджетному процесі на тренінгу «Впливай на бюджет», який провів ...

Додано:
Nataliya Drozd

???????????????????????????????
Чернігівські активісти вчились впливати на бюджет

Громадські активісти з Чернігівської області підвищили свою обізнаність про місцевий бюджет та посилили спроможність брати участь в бюджетному процесі на тренінгу «Впливай на бюджет», який провів Центр «Доброчин» 30 жовтня 2017 року. 

Під час заходу учасники докладно розглянули такі питання як формування місцевого бюджету та бюджетну децентралізацію, зокрема її особливості в Чернігівській області. Громадяни мають знати та вміти визначати – куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти.  Місцевий бюджет стосується потреб громади та його жителів. Всі громадяни повинні проявляти принаймні мінімальний інтерес до фінансової політики громади, оскільки мова йде про використання надходжень з податків, які вони сплатили, і, що важливіше, ці рішення вплинуть на їх повсякденне життя.  

Тренер Микола Силенко детально розповів та проілюстрував прикладами які наразі існують інструменти моніторингу бюджетного процесу та механізми залучення до формування бюджету. Активісти розглянули програмно-цільовий метод, тендерні закупівлі, допорогові закупівлі, бюджет участі, бюджетний регламент та відкритий бюджет.

Крім обговорення форм участі громадян у бюджетному процесі, учасники тренінгу на основі конкретних прикладів вчилися оцінювати ефективність використання бюджетних коштів. Для цього вони об’єдналися в групи і пропонували свої шляхи визначення індикаторів оцінки. Розуміючи, що складність «бюджетної науки» для пересічного громадянина є надійним тилом для казнокрадів, активісти підкреслили важливість розширення участі громадськості у бюджетному процесі.

Загалом тренінг відбувся в дружній атмосфері. Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними від проведеної роботи, а також здобули знання як сприяти та забезпечувати участь мешканців громад в  формуванні, реалізації та плануванні бюджету.

Проект проходить завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», який виконує Всеукраїнська громадська організація «Громадянська мережа «ОПОРА» у співпраці з Центром «Доброчин».

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Недофінансування медіа заходу та центру України посилює тенденцію утворення «новинних пустель»

Прозорість у дії: понад 170 журналістів та активістів опанували тонкощі корпоративної реформи та приватизації

Заміна вироку на військову службу може підривати довіру до закону та правосуддя — експертки МБО «Служби порятунку дітей»

Центр освіти дорослих "Перший" надає фахові консультації для ветеранів та членів їхніх родин

Палиця для людей з інвалідністю, «Майстерня чудес» та корисні смаколики: в Ужгороді молодь представляла бізнес-ідеї

Революційний закон про «прозоре будівництво»: що і як необхідно оприлюднювати?