Чернігівським освітянам презентували Шкільні служби порозуміння

4 червня в Чернігові відбулось представлення досвіду впровадження Шкільних cлужб порозуміння. До заходу долучились профільні заступники директорів, психологи та соціальні педагоги навчальних закладів ...

Додано:
Viktor Tarasov

Presentation_4.06.18_5
Чернігівським освітянам презентували Шкільні служби порозуміння

4 червня в Чернігові відбулось представлення досвіду впровадження Шкільних cлужб порозуміння. До заходу долучились профільні заступники директорів, психологи та соціальні педагоги навчальних закладів міста Чернігова.

Під час презентації учасники мали змогу розглянути, що таке Шкільна служба порозуміння (ШСП), яким чином цей інститут функціонує та як впливає на атмосферу вирішення конфліктів та формування безпечного середовища в навчальному закладі. Організатори докладніше зупинились на підході та принципах роботи ШСП, впровадженні методики медіації та програм формування безпеки в навчальному закладі. Крім того, на заході був презентований досвід різних областей України та інфраструктуру Шкільних служб порозуміння – де можна перейняти знання та обмінятись досвідом, як гуртуватися та розвиватися разом з колегами, яким чином поширювати відновні практики в школах в межах міста та області.

Presentation_4.06.18_6 Presentation_4.06.18_7

«Ми почали впроваджувати даний інститут ще в лютому-жовтні 2016 року в рамках пілотного проекту «Вирішення конфліктів та впровадження відновних практик серед дітей та молоді, уражених конфліктом» в місті Маріуполь. Так, у проекті прийняли участь 20 шкіл, пройшли навчання 200 учнів-медіаторів, було навчено 16 тренерів. 94% учнів вказали на зниження конфліктності в класі після створення Шкільних cлужб порозуміння в цільових школах» – зазначає Єлізавета Коваль, експертка ГО «Інститут миру і порозуміння».

Під час заходу, учасники активно приймали участь в обговоренні та наголосили на актуальності впровадження даного інституту в місті Чернігові.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Управління освіти Чернігівської міської ради та  ГО «Інститут миру і порозуміння» в рамках реалізації проекту «Безпечний Чернігів – спільний інтерес, спільна відповідальність» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду “Відродження”.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я