Чого потребує молодь ВПО Чернівецької області: короткі підсумки анкетування

Товариство «Український народний дім в Чернівцях» поцікавилося у молоді, що мешкає у Великокучурівській, Вижницькій, Недобоївській, Новоселицькій та Хотинській громадах Чернівецької області, що ...

Молодь ВПО Чернівецької області: короткі підсумки анкетування
Чого потребує молодь ВПО Чернівецької області: короткі підсумки анкетування

Товариство «Український народний дім в Чернівцях» поцікавилося у молоді, що мешкає у Великокучурівській, Вижницькій, Недобоївській, Новоселицькій та Хотинській громадах Чернівецької області, що потрібно для кращої інтеграції ВПО у життя їхніх громад.

Коротку анкету заповнювали як місцеві мешканці, так і внутрішньо переміщені особи віком від 18 до 35 років.

Зокрема, молодим людям пропонували оцінити рівень їхньої включеності за 5-бальною шкалою. Включеними у повсякденне життя почуваються 48,1% респондентів ВПО та 66,7% місцевих мешканців, в економічне життя найбільш включені місцеві мешканці (61,9%) проти лише 18,5% ВПО, у публічне життя почувається не включеною місцева молодь на 28,6%, а молодь з числа ВПО – на 63%.

Що важливо для відчуття включеності у життя громади, на думку експертів?

  • Можливості знайомства з новими людьми, спілкування з сусідами, взаємодопомогу й взаємопідтримку, брати участь у прийнятті спільних рішень, повага з боку інших до думок й позицій впливають на відчуття включеності в повсякдення життя громади.
  • Можливості працевлаштування в громаді, отримувати гідну винагороду за свою працю, знання про бізнес, який працює в громаді, сплата податків в громаду впливають на відчуття включеності в економічне життя громади.
  • Можливості участі у спільних заходах, вплив на вирішення місцевих справ, взаємодія з місцевою владою впливають на відчуття включеності в публічне життя громади.

Які ж послуги та ініціативи, на думку молоді, необхідно впровадити, щоб переселенці мали більше можливостей для інтеграції в громади та кращі умови для задоволення власних потреб?

Рейтинг пріоритетів розподілився наступним чином:

  • створення молодіжних клубів, де молоді ВПО можуть спілкуватися з однолітками – 19,5%;
  • заходи для дітей (арт-терапія, талант-шоу, екскурсії тощо) – 17,8%;
  • психологічна, правова та соціальна допомога ВПО – 16,1%;
  • співпраця з державними та недержавними службами зайнятості для пошуку роботи для ВПО – 14,9%;
  • початкова допомога новим підприємствам для ВПО, тренінги з розвитку бізнесу – 13,8%;
  • єдиний офіс для надання соціальних послуг ВПО – 12,1%;
  • тренінги для ВПО та місцевих органів влади про права ВПО – 5,7%.

До речі, набір на навчання у бізнес-школі для молоді з Хотинської, Недобоївської, Новоселицької, Вижницької та Великокучурівської громад Чернівецької області продовжено.

Подати заявку можна за посиланням. 

Про методологію дослідження:

  • Опитування «Розвиваємо громаду для життя й успіху: чого потребує молодь ВПО?» проводилося у межах проєкту «Підтримка інтеграції молоді з числа ВПО», який реалізовує ГО Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» у рамках програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.  
  • Опитування проводилося серед молодих людей, що проживають в проєктних територіальних громадах Чернівецької області – Великокучурівській, Вижницькій, Недобоївській, Новоселицькій та Хотинській. 
  • Збір даних тривав упродовж 26 липня – 18 серпня 2022 року. 
  • Генеральну сукупність становила молодь віком до 35 років вказаних громад. 
  • Участь в опитуванні взяли 57 осіб. При аналізі з масиву даних виключено відповіді 8 людей (14% від усіх респондентів), які не погодилися з політикою персональних даних, а отже – не відповідали на інші включені до опитувальника запитання. Експерти звертають увагу, що опитування не є репрезентативним за жодним територіальним чи соціально-демографічним показником, його результати розкривають думки та позиції тих респондентів, які погодилися брати участь в опитуванні.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції

Закарпаття активно підвищує енергетичну стійкість

«Огляд у гінеколога\-ині»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

“Перевідкрити Закарпаття — перевідкрити Україну”: стартував 5-й форум Re:Open Zakarpattia

Де переселенці можуть отримати безоплатну юридичну допомогу? Добірка актуальних ініціатив

Як інноваційні рішення змінюють життя в Підгородненській, Перещепинській, Новоодеській та Казанківській громадах