Чому навчаться “Команди змін” у громад Франківщини?
З 07 по 11 вересня 2020 року «Команди змін» з Хмельницької, Чернівецької, Рівненської та інших областей заходу України відвідають Івано-Франківщину. Представники громадського сектору, влади та ...
Додано:
Максим Черкашин
З 07 по 11 вересня 2020 року «Команди змін» з Хмельницької, Чернівецької, Рівненської та інших областей заходу України відвідають Івано-Франківщину. Представники громадського сектору, влади та депутатських корпусів протягом тижня вивчатимуть досвід своїх колег з України та Польщі у галузі залучення громадськості до прийняття рішень, проєктного менеджменту та розвитку територій.
Захід відбуватиметься в рамках проєкту «Школа локальної демократії 2.0», який реалізовують громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» спільно з Тернопільським регіональним відділенням «Асоціації міст України», Івано-Франківським регіональним відділенням «Асоціації міст України» за підтримки фонду NED.
Завдяки проєкту громади запровадили у себе близько 30-ти нових інструментів громадської участі, а учасники дізналися про брендинг території, ефективну комунікацію громади і влади, стратегічне планування та інші актуальні теми, які допоможуть громадам ефективно розвиватись.
В Івано-Франківській області учасники Школи локальної демократії зможуть ознайомитися з проєктами розвитку міста Яремче, відвідати унікальну долину Перців та детально ознайомитися з кращими практиками місцевого самоврядування на прикладі Івано-Франківська. Зокрема, відбудеться візит до відомої локації – Промприлад.Реновація, яка є інноваційним центром на базі старого заводу, який працює на перетині чотирьох напрямків розвитку регіону: нової економіки та урбаністики, сучасного мистецтва та освіти. Це проект зі сфери імпакт-інвестування, де інвестори одночасно вкладають в соціальний вплив на регіон та отримують повернення інвестицій у вигляді дивідендів.
Також представники «Команд змін» один день матимуть можливість спілкуватися з польськими колегами та експертами, які ділитимуться власним досвідом з різних галузей пов’язаних з розвитком місцевого самоврядування та громадського сектору.
«За умовами проєкту «Команди змін», які були відібрані за результатами навчання, мали б відвідати Республіку Польщу, але через карантинні обмеженні ми були змушенні змінити програму. Відтак, учасники проєкту проведуть тиждень в громадах Івано-Франківщини, де зможуть побачити кращі практики залучення громадськості та місцевого розвитку в тамтешніх громадах. Також з ними працюватимуть в режимі онлайн наші польські колеги, що стане хорошим майданчиком для міжнародної комунікації та пошуку партнерських організацій для наших громад», – коментує Максим Черкашин, керівник ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».
Фінальним завершенням Школи буде Форум локальної демократії, на якому учасники презентуватимуть свої досягнення.
Проєкт «Школа локальної демократії 2.0» реалізовують громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» спільно з Тернопільським регіональним відділенням «Асоціації міст України» за підтримки фонду NED.
Автор: Сергій Волохатий