Чотири громадські простори стануть більш дружніми до довкілля за підтримки ПРООН
Упродовж 19-31 липня у межах проєкту “Сафарі для громад” ГО “Плато” навчала усіх охочих протидіяти наслідкам погодних катаклізмів і нераціональному використанню ресурсів із використанням ...
Додано:
AnzhelikaZozulia
Упродовж 19-31 липня у межах проєкту “Сафарі для громад” ГО “Плато” навчала усіх охочих протидіяти наслідкам погодних катаклізмів і нераціональному використанню ресурсів із використанням природоорієнтованих рішень. Підсумки проєкту у форматі Pitch Day підвели у останню суботу липня, визначивши чотири найкращі команди, що отримають 70 000 гривень на втілення своїх прототипів.
За можливість реалізувати тверді проєкти змагалося 19 команд з Рівного, Полтави, Кропивницького, Червонограда та Мирнограда. За результатами експертного оцінювання перемогу здобули дві команди з Рівного та по одній з Мирнограда і Кропивницького:
– головною відзнакою у 30000 гривень нагородили команду GREENstreet за ідею пристосування до наслідків кліматичної зміни простору на вулиці Київській у Рівному;
– облаштуванням “Медової алеї”, яка дозволить збільшити біорізноманіття та покращуватиме емоційний стан мешканців, поблизу провулку Львівський займатиметься команда Fungi з Мирнограда. Їх проєкт опинився на другому місці рейтингу журі та отримав підтримку у 20000 гривень;
– наймолодша команда “Еко Зміна” з Рівного отримала підтримку у розмірі 10000 гривень на облаштування кишенькового парку на вулиці Гагаріна у Рівному, який сприятиме покращенню якості повітря та зменшенню шумового навантаження на користувачів простору;
– екстраподарунком відзначено ініціативу “Сад на даху 2.0” з Кропивницького. Виграні у межах проєкту 10 000 гривень автори ідеї планують використати для створення додаткових контейнерів для вирощування рослин та встановлення пергол для затінення на даху освітньо-культурного простору “Гончаренко Центр”.
Команди “Інститут розвитку міста” з Полтави та “Еко-Живчики” з Червонограда отримають додаткову інформаційно-консультаційну підтримку для реалізації своїх ініціатив від експертів ПРООН в Україні.
Загалом цьогоріч проєкт масштабувався на всеукраїнський рівень: участь у навчанні взяли 291 учасник_ця з 108 населених пунктів України, 127 з них отримали сертифікати сафарі-амбасадорів після успішного завершення курсу.
Довідка: «Сафарі для громад» – це програма, яка реалізується проєктом «Природоорієнотовані рішення для сталих міст» Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. У 2021 році програма реалізується з ініціативи громадської організації Плато за підтримки ПРООН в Україні у межах Українського урбаністичного форуму.