Чи будуть КП Івано-Франківська знову належати громаді?

Сьогодні, 18 серпня, в Івано-Франківську представники ГО "Центр “Антикорупційна Платформа" провели брифінг, на якому озвучили пропозиції до міського голови Руслана Марцінківа та депутатів міської ...

14081306_849331651834570_1444492486_n
Чи будуть КП Івано-Франківська знову належати громаді?

Сьогодні, 18 серпня, в Івано-Франківську представники ГО “Центр “Антикорупційна Платформа” провели брифінг, на якому озвучили пропозиції до міського голови Руслана Марцінківа та депутатів міської ради Івано-Франківська щодо законодавчих новацій в управлінні комунальними підприємствами міста.

За словами голови Правління ГО “Центр “Антикорупційна Платформа”  Христини Зелінської, цьогоріч, 25 червня, набрав чинності прогресивний Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності», який зобов’язує міські ради утворити при усіх комунальних підприємствах справді незалежні наглядові ради як орган управління і контролю, інформує кореспондент Фіртки.

Тож до 24 січня 2017 року, Закон зобов’язує усі міські ради утворити при комунальних підприємствах справді незалежні органи управління і контролю – наглядові ради. Таким чином наголошують активісти громада знову зможе контролювати підприємства.

Для того, щоб утворити справжні незалежні наглядові ради потрібна політична воля міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа та депутатів міської ради.

Серед вимог активістів – створити наглядові ради при кожному важливому комунальному підприємству міста, ті що надають монопольні послуги: світло, постачання води, теплової енергії та сфері ЖКГ, КП «Електроавтотранс» та КП «Муніципальна варта».

Серед критеріїв до незалежних членів наглядових ради активісти виділили бути суб’єктом виборчого права, не бути членом інших наглядових рад, не бути службовою чи посадовою особою, не бути депутатом чи працівником коммунального підприємства, абож помічником депутата.

Також можуть бути незалежні лідери, громадські активісти та журналісти.

Всі критерії та вимоги активісти сформують у відкритий лист та офіційне звернення та передадуть його міському голові Руслану Марцінківу.

“Такі зміни допоможуть жителям міст контролювати бюджетні кошти та мати механізм реального впливу і управління комунальними підприємствами, адже вони створені для забезпечення потреб територіальної громади. Саме тому, ми пропонуємо, щоб склад кожної наглядової ради формувала більшість незалежних членів – лідери громадської думки, журналісти та громадські активісти”, – наголосила Христина Зелінська. 

Представлення вимог до міської влади є одним із етапів «Публічність комунальних підприємств обласних центрів західної України як механізм протидії корупції», що здійснюється за підтримки Transparency International та Українського Незалежного Центру Політичних Досліджень.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах