Чи потрібне в Україні власне вугілля?
За даними звіту щодо непрямого внеску видобувних галузей в економіку України за рахунок прямого, непрямого та опосередкованого впливу видобувних галузей було створено 884,3 тис. робочих місць.Японія, ...
Додано:
НОВА Енергія
За даними звіту щодо непрямого внеску видобувних галузей в економіку України за рахунок прямого, непрямого та опосередкованого впливу видобувних галузей було створено 884,3 тис. робочих місць.
Японія, Португалія та Нідерланди вже відмовилися розвивати вугільну галузь, а Великобританія та Франція планують це зробити до 2025 і 2022 року відповідно, а Україна планує досягнути цієї мети лише до 2050 року.
Це випливає з Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року. Для забезпечення безболісної реалізації такого підходу необхідно опиратися на об’єктивні та перевірені дані та інформацію щодо стану справ у секторі.
11 лютого 2020 року ГО «НОВА Енергія» зібрала за регіональним круглим столом «Ініціатива прозорості видобувних галузей та непрямий внесок видобувних галузей в економіку України» у місті Краматорськ представників влади, органів місцевого самоврядування, видобувних компаній, громадськості та ЗМІ.
Експерт ГО «Нова Енергія» Олена Агапова розпочала круглий стіл із презентації Міжнародного стандарту «Ініціатива прозорості видобувних галузей» в Україні та зазначила, що Ініціативу впроваджує понад 51 країна світу.
А також звернула увагу учасників на те, що систематичне розкриття даних та наголосила, що це забезпечить більш своєчасне, надійне й регулярне розкриття інформації.
У ході круглого столу Віталій Филенко, голова ради ГО «НОВА Енергія» презентував форми та перспективи Звіту про платежі і Консолідованого звіту про платежі на користь держави, зауважив на тому, хто саме розкриває інформацію та хто отримує інформації та платежі.
Невдовзі має запрацювати Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Його метою є надання громадськості доступу до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, що сприятиме зростанню їх прозорості, запобігання корупції, зміни негативного іміджу видобувних галузей та росту привабливості для інвесторів.
Асоціація Енерготранспарентність за підтримки уряду Німеччини розробляє портал ІПВГ.
Потрал IПВГ — це веб-ресурс, якій поєднує в собі закриту і відкриту частини: функціонал електронної системи, подання та аналізу звітності для тих, хто звітує і платформу для публікації, і аналізу даних для будь-якого стороннього користувача. Після введення в експлуатацію і наповнення звітністю підприємств та державних органів, Портал стане найбільшою базою даних в сфері видобування.
«Портал створено, щоб компанії-видобувники мали простий сервіс для звітування, а громадськість, журналісти і аналітики безкоштовний до достовірних, актуальних даних» — зазначив Віталій Филенко, координатор Асоціації «Енерготранспарентність».
Головним побажанням від наших користувачів, які будуть досліджувати дані компаній, була можливість «шукати себе», тобто можливість бачити дані про свою місцевість, район, ОТГ. Тож на порталі реалізовано пошук платежів видобувних компаній в місцеві бюджети. Наразі це дані про рентні платежі (за користування надрами для видобування газу, нафти, конденсату) в місцеві бюджети розрізі бюджетів до населеного пункту/району/ОТГ (джерело ореnbudget.gov.ua).
«Тобто житель Мачухівської ОТГ зможе через простий пошуковий запит знайти свою ОТГ, обрати період і побачити суму отриманих громаді рентних платежів. Перелік видів платежів з часом буде розширюватися»- додав Віталій Филенко координатор Асоціації «Енерготранспарентність»
Захід організовано ГО «НОВА Енергія» та Асоціацією Енерготранспарентність в рамках ініціативи «UAEITI для ефективного управління на місцевому рівні», що реалізується за підтримки уряду Німеччини в рамках проекту «Підтримка впровадження глобальної Ініціативи прозорості видобувних галузей у Вірменії, Грузії, Україні», впроваджений GIZ.
Сайт ГО «НОВА Енергія»: http://nova-energiya.org
Сторінка ГО «НОВА Енергія» у Facebook:
http://www.facebook.com/NOVA.ENERGIYA/