COVID-19 Бізнес-клініка» в Миколаєві: виклики, результати та плани на 2022

7 грудня відбулась заключна конференція ініціативи «COVID-19 Бізнес-клініка» в Миколаєві рамках проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується ...

COVID-19 Бізнес-клініка» в Миколаєві: виклики, результати та плани на 2022

7 грудня відбулась заключна конференція ініціативи «COVID-19 Бізнес-клініка» в Миколаєві рамках проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується урядом Німеччини та Європейським Союзом та реалізується GIZ.

З вітальним словом виступили Марина Ковтун, керівниця компоненту Проєкт «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі / EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Артем Ващиленко голова Наглядової ради Мережі Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу

«Сьогодні ми будемо підбивати попередні підсумки проєкту та ділитися планами на наступний рік. В заході також візьмуть участь колеги з Офісу з розвитку підприємництва та експорту, програми Федерального міністерства економіки та енергетики Fit for Partnership with Germany (GIZ), програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Асоціації розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDA). Тож для підприємців ми підготували корисну інформацію про можливості на 2022 рік від українських та міжнародних партнерів», – зазначив Артем Ващиленко.

«Ініціатива «COVID-19 Бізнес-клініка»  реалізується в рамках проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується урядом Німеччини та Європейським Союзом та реалізується GIZ. У 2019 році Європейський Союз в межах ініціативи EU4Business підтримав 4 279 підприємців, які підвищили свій дохід на 406 мільйонів євро, створили 50 799 нових робочих місць, збільшили прибуток на 24,7% і експорт на 5%.  У 2021 році в  Україні функціонували 7 «Бізнес-клінік», які надавали послуги підприємцям по всій Україні.

В рамках ініціативи «COVID-19 Бізнес-клініки» було реалізовано три компоненти:

Компонент 1: Навчання та бізнес заходи (Дорадчі ради, менторські програми, бізнес-бранчі, тренінги, семінари, форуми).

Компонент 2: Консультації (Індивідуальні консультації: швидка бізнес-діагностика до 30 хвилин та поглиблені консультації до 2 годин. Групові консультації на теми: бізнес-стратегія, маркетинг, інновації, діджиталізація, експорт, доступні програми підтримки бізнесу).

Компонент 3: Ваучери (Консультації та допомога малим та середнім підприємствам у заповненні заявок для відбору COVID-19 Консультаційних ваучерів).

Всього учасyиками ініціативи «COVID-19 Бізнес-клініка» стали 4 935 представників ММСБ, з яких 66% представниці жіночої статі.

COVID-19 Бізнес-клініки отримали 235 заявок від МСП на отримання ваучерів на поглиблений консалтинг розмір якого становив до 100000 грн», – проінформувала Марина Ковтун.

 Детальніше можна ознайомитися з презентацією за посиланням.

 Про результати реалізації ініціативи «COVID-19 Бізнес-клініка» в Миколаєві розповіла куратора проєкту Ольга Раку:

«У Миколаївській «COVID-19 Бізнес-клініці» працювала команда різнопрофільних консультантів, які надавали підтримку МСП у вирішенні питань щодо бізнес-стратегії, фінансів, маркетингу, менеджменту, комунікації, інновацій, диджиталізації, експорту та доступних інструментів та програм підтримки бізнесу як з боку влади, так і з боку різноманітних міжнародних, національних та локальних організацій та інституцій підтримки МСП.

Для підприємців Миколаївської, Одеської та Херсонської областей «COVID-19 Бізнес-клініка» працювала в Миколаєві з квітня по грудень 2021 року. За цей час 20 підприємців пройшли відбір та отримали можливість скористатися ваучером для поглибленого консультування на суму до 100 000 тис. грн. Понад 700 підприємців з Миколаївської, Херсонської та Одеської областей стали учасниками бізнес-тренінгів, а понад 300 підприємців отримали безкоштовні короткі індивідуальні консультації від профільних бізнес-експертів».

Детальніше із результатами реалізації проєкту можна ознайомитися за посиланням.

 Артем Ващиленко, голова Наглядової ради Мережі Центрів інформаційної підтримки бізнесу проінформував про те, що не дивлячись на те, що проєкт «COVID-19 Бізнес-клініка» в Миколаєві завершився, для підприємців у 2022 році буде відкрито нові можливості, зокрема «WINE-V-NET» – проєкт покращення навичок та компетенцій профільних МСП у сферах експортного маркетингу та цифрового експорту», Ukrainian Maritime Cluster -формування економічного, технологічного та політичного середовища задля розвитку української морської економіки, AQUABATORінкубатор з запуску бізнесу в галузі аквафермерства, CREA CENTERЦентр культурних та креативних індустрій в Миколаєві.

Андрій Ремізов, заступник директора з розвитку підприємництва ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» проінформував про напрацювання які є в Офісі розвитку та показав конкретні можливості, які є доступними для підприємців.

Отже, основними напрямками роботи Офісу є: аналітика та стратегія, експорт, доступ до фінансування, освіта та підтримка, цифрова трансформація, інноваційний розвиток, інфраструктура МСП, взаємодія бізнесу з державою (B2G), маркетинг та PR, комунікація та співпраця з партнерами.

Результаті по напрямкам:

  • Бізнес – це впроваджені нові сервіси на вебсайті, безкоштовні консультації, корисний контент;
  • Бізнес.Експорт: проведено 33 міжнародні заходи – торгівельні місії, виставки, B2B заходи, залучено 350 000 USD на розробку 4 навчальних програм в сфері експорту, 48,5 млн USD – це сума підписаних експортних контрактів за підтримки Офісу.

Детальніше можна ознайомитися із результатами роботи Офісу розвитку підприємництва та експорту за посиланням https://youtu.be/GsANfuK_hCU?t=4751

Дарина Дворніченко, координаторка проєкту «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі / EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH проінформувала про основні напрямки реалізації проєкту, зокрема щодо підтримки кластерів, яка включає:

  • організацію конференцій, тренінгів, ознайомчих поїздок та інших форматів обміну з питань управління кластерами, кластерного маркетингу, співпраці в рамках кластерів тощо;
  • підтримку пріоритетних проєктів у сфері інновацій та інтернаціоналізації ─ грантами до 1 млн грн.
  • Події та ініціативи в рамках проєкту в період до 2023 року:
  • Навчальний курс «Кластерний менеджмент»
  • у Karazin Business School, м. Харків,
  • грудень 2021 (до 10 кластерів),
  • вересень 2022 (до 10 кластерів)
  • Навчальний онлайн-курс «Кластер basic»,
  • січень 2022, онлайн платформа визначається
  • Індивідуальні та групові експертні консультації,
  • грудень 2021 – листопад 2023
  • Український кластерний тиждень,
  • квітень 2022, АППАУ
  • Навчальні тури за кордон для обміну досвідом

Також проєкт направлений на системну підтримку МСП під час пандемії: тренінги, форуми, семінари​ та консалтингові ваучери.

Зокрема, фінансування консалтингових ваучерів до 2024 року складатиме до € 2.000.000.

Детальніше можна ознайомитися за посиланням

 Олена Луценко, представник Програми Fit for Partnership with Germany в Україні. Це Програма для менеджерів Fit for Partnership with Germany направлена на встановлення та подальший розвиток міжнародних контактів, а саме вихід на ринок Німеччини та ринки інших країн-партнерок.

Також це Програми вдосконалення управлінських компетенцій:

  • візити на німецькі підприємства,
  • колегіальне консультування,
  • інтерактивні тренінги

Детальніше можна ознайомитися за посиланням: https://ukraine.managerprogramm.de/

Олеся Залуська, заступниця керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» в своїй презентації проінформувала про доступні можливості для підприємців, а саме напрямки програми USAID КЕУ: Сприятливий бізнес-клімат; Сприяння експорту; Підтримка секторів, що мають потенціал до зростання; Спрощення процедур торгівлі; Підтримка жіночого підприємництва.

Важливим питанням завжди є те, як підприємства отримують підтримку?:

  • через прямі гранти (на обладнання, ліцензії, маркетингові послуги, інструменти для виходу на нові ринки, апгрейд продукту, гранти для підприємств, якими володіють жінки і т.д.)
  • через НГО (торгові місії, B2B зустрічі, тренінги, стартап інкубатори і т.д.) – компанії стають учасниками спільного заходу
  • новостворені альянси для співпраці

Завдяки прямій підтримці через гранти українські підприємства змогли згенерувати:

  • $19,1 млн продажів
  • $19,9 млн інвестицій

«Грант – це не позика і не кредит, але він завжди має цільове призначення. Гранти виділяються під конкретні цілі розвитку. Для отримання гранту організація, чи компанія, чи стартап мають мати: стратегію і план дій, команду і розподіл обов’язків, реальні результати в цифрах, чисту репутацію, хороших партнерів», – наголосила Олеся Залуська

Детальніше можна ознайомитися за посиланням.

Ані Барамідзе, керівник проекту Асоціації розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDA).

Асоціація розвитку малого та середнього бізнесу (SMEDA) є незалежною некомерційною організацією, заснованою на членстві, яка має на меті підтримувати та сприяти зростанню та розвитку МСП.

Із основними засадами діяльності організації ви можете ознайомитися за посиланням.

Організатори заходу висловлюють подяку спікерам та учасникам за спільну роботу направлену на підтримку мікро, малого та середнього підприємництва.

Про наступні події можна дізнатися на сайті Мережі Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу  https://bisc.org.ua або на сторінці Центру підтримки бізнесу в Фейсбук https://www.facebook.com/mykbusinesssupport

Захід організований Центром Підтримки Бізнесу в рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. У межах підходу Team Europe проєкт також сприятиме відновленню України від наслідків COVID-19.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства – Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові, Україні – зокрема надає додаткове фінансування та послуги з розвитку бізнесу, а також сприяє ефективному регулюванню підприємницької діяльності. У 2019 році Європейський Союз в межах ініціативи EU4Business підтримав 4 279 підприємців, які підвищили свій дохід на 406 мільйонів євро, створили 50 799 нових робочих місць, збільшили прибуток на 24,7% і експорт на 5%. Детальніше: www.eu4business.org.ua


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади