Cучасне місто це транспорт+екологія

Сучасне місто – це місце зосередження людських, інформаційних і грошових ресурсів та потоків. Крім того, це неповторний культурний простір, який не втрачаючи своєї автентичності, має відповідати ...

Місто
Cучасне місто це транспорт+екологія

Сучасне місто – це місце зосередження людських, інформаційних і грошових ресурсів та потоків. Крім того, це неповторний культурний простір, який не втрачаючи своєї автентичності, має відповідати певним стандартам комфорту. Відтак, враховуючи теперішній неприродній рівень концентрації негативних впливів на навколишнє середовище та здоров’я людини у великому місті, для його сталого розвитку необхідно обирати і впроваджувати найбільш екологічні та інноваційні рішення.

Саме ці питання розглядалися на Міжнародному форумі на тему «Місто.Транспорт.Екологія», котрий відбувся у Львівській Торгово-промисловій палаті. Отож метою заходу стало обговорення, презентація та промоція екологічно збалансованих та інноваційних рішень для створення комфортного міського простору, а саме: «зелений» транспорт – електромобілі, міський електротранспорт, велосипедна інфраструктура, благоустрій парків, ефективність комунальних підприємств, участь громад у створенні обличчя міста через ОСББ. Серед учасників Форуму були  представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій, що можуть запропонувати місту екологічні та енергоефективні рішення, технології; представники соціального підприємництва, наукових та навчальних закладів, галузевих асоціацій, екологічних організацій, фінансових установ та організацій.

У межах заходу відбулася й Конференція з питань екологічного транспорту й міської інфраструктури та Контактна біржа, котра передбачала  перемовини  підприємців, презентації як учасників конференції, так і всіх, хто зацікавлений у налагодженні контактів.

Учасників конференції привітав Володимир Коруд, віце-президент Львівської ТПП,  відзначивши актуальність теми для Львова, адже місто є  чи не єдиним виробником електротранспорту в Україні: «Сьогодні електротранспорт активно популяризується, і хоча електромобілі, електробуси не є масовими, але це наше майбутнє, яке, думаю, побачимо уже наступного року».

Зокрема, Олександр Ткаченко, начальник управління з виробництва та перспективного розвитку Корпорації «Електрон» розповів про перехід концерну, який виготовляв свого часу переважно телевізори, до нового напрямку – машинобудування. За словами Олександра Федоровича, «наш розвиток був би не таким стрімким, якби не допомога та розуміння наших проблема, стремлінь з боку міської ради та обласної адміністрації. Ми мабуть вперше відчули, що таке підтримка власного виробника, коли спільними зусиллями почали «пробивати» на вищих рівнях української влади документи, що стосувалися сучасного розвитку електротранспорту, машинобудування, автомобілебудування, зокрема, зуміли змінити застарілі стандарти, що  існували, починаючи з тридцятих років. Те, що сьогодні відбувається такий форум, свідчить, що напрям, яким ми йдемо, продукція, яку виготовляємо, є потрібною людям».

А досвідом щодо розбудови інфраструктури зарядних станцій для електромобілів поділилася представниця фінляндської компанії Esto Finland Oy Маргита Салминен. Про те, що зроблено в інфраструктурі зарядних пристроїв в Україні впродовж останнього року доповів і Назар Шимоне-Давида (Tesla-Club, Львів). Натомість представники Української Асоціації Учасників Ринку Електромобілів (Київ) розповіли про розвиток «зеленого транспорту» як системоутворюючої галузі в Україні, про  електромобіль як спосіб формування екологічного світогляду та про розвиток зарядної інфраструктури для електромобілів у контексті світового досвіду та з огляду на перспективи в Україні. А з програмою кредитування фізичних осіб на придбання електромобілів та супутнього устаткування ознайомив присутніх Іван Павлів, представник АТ «Ощадбанк». Окрім екологічних проблем сталого розвитку міста, учасники також обговорили питання оптимізації міських транспортних потоків завдяки активізації участі громади, проведення соціологічних досліджень, встановлення «розумних зупинок» і екопарковок.

Автор: Ігор Галущак


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я