Деклараціями безхатченків не зігріти

Один із класиків перської літератури Сааді свого часу писав, що байдужі до страждань інших не заслуговують називатися людьми.Байдужість відводить нам погляд, ховає нас у мушлю своїх проблем, не ...

photo
Деклараціями безхатченків не зігріти

Один із класиків перської літератури Сааді свого часу писав, що байдужі до страждань інших не заслуговують називатися людьми.

Байдужість відводить нам погляд, ховає нас у мушлю своїх проблем, не підписує необхідні рішення, не простягає наші руки для підтримки інших. Часом така (не)підтримка має ціну справжнього людського життя.

Чи готові ви брати відповідальність за свою байдужість, за непідтримку ціною в людське життя? Ми – неготові. Не готові бути байдужими.
Ми – це робоча група адвокаційної кампанії «Побачити невидимих, почути мовчазних», що реалізується на Вінниччині Громадською організацією «Інформаційно-просвітницький центр» «ВІСь» за підтримки МБФ «Український жіночий фонд», задля олюднення ставлення суспільства до безпритульних жінок, а також розробки актуальної стратегії допомоги жінкам-безхатченкам на регіональному рівні та поширення напрацьованого досвіду в Україні.
Сполучення слів «робоча група» стереотипно малює в уяві стіл, за яким сидять схематичні однакові фігурки чоловіків та жінок. Проте схематичність й однаковість це не про нас, а ось стіл у нас теж є.

До робочої групи «Побачити невидимих, почути мовчазних» увійшли представниці і представники різних громадських організацій та ініціатив, волонтерської, викладацької, студентської та журналістської спільнот, патрульної поліції, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – усі ті, кому небайдужі проблеми бездомних жінок Вінниччини. Недарма ж слоганом громадської організації «ВІСь» є «Єднаємо небайдужих», саме так і сталося.

Завдяки цій небайдужості та щирому бажанню робочої групи допомогти безпритульним жінкам у забезпеченні їхніх базових потреб на сьогоднішній день маємо:
– чималеньку групу людей, яким небайдужа доля вінницьких безхатченків;
– відповіді з усіх обласних центрів України на офіційні запити щодо системи обліку бездомних та функціонування притулків;
– відвідини для переймання досвіду Рівненського обласного центру з надання соціальних послуг та Харківського міського центру реінтеграції бездомних осіб;
– систематизований світовий та український досвід роботи з безхатьками;
– визначений перелік дотичних організацій, служб, людей, які допомагають безхатченкам на Вінниччині;
– сформований перелік послуг, що надається безхатькам державними органами Вінниччини;
– чітко визначені так звані точкові «місця і години допомоги» безхатькам окремими волонтер(к)ами та громадськими організаціями (мова йде про харчування, одяг, можливість помитися);
– розроблений, затверджений і апробований опитувальник з визначення потреб безхатченків;
– результати опитування бездомних щодо їхніх потреб;
– близько 500 кг відданого теплого одягу (саме про теплий верхній одяг, рукавички і шкарпетки найчастіше говорили вінницькі безхатченки під час опитування). І тут окрема величезна подяка вінниччанам та вінниччанкам, завдяки небайдужості яких ці речі було зібрано;
– інформаційну кампанію для привернення уваги громади міста до безпритульних та для їх інформування щодо наявних послуг/можливостей;
– розроблену модель вінницького притулку з економічним обґрунтуванням;
– активну сторінку кампанії «Побачити невидимих, почути мовчазних» у Фейсбуці (як-то кажуть, долучайтеся, підписуйтеся, поширюйте :).

А ще маємо основну мету – щоб у Вінниці з’явився (було створено) комунальний притулок, в якому бездомні жінки й чоловіки зможуть у будь-яку годину дня і ночі задовольнити свої базові потреби (безпечно виспатися, поїсти, помитися, випрати речі, отримати елементарну медичну допомогу). Про це мріють і самі бездомні. Кажуть, мрії здійснюються, особливо, під Новий рік. 26 грудня під час «круглого столу з гострими кутами», на якому зацікавленим та повноважним інституціям й особам презентуватиметься розроблена модель надання послуг безхатченкам, наша спільна мрія може стати реальністю. Реальністю, яка подолає байдужість і врятує життя кількох сотень вінницьких безпритульних і десятків тисяч в Україні.

І це не лише про безпритульних… це і про нас, тих, хто сьогодні мають дах над головою.

#притулокВінниця повинен бути!

Грант був наданий в рамках проекту «Підтримка нових лідерок та правозахисниць вразливих жінок в Україні, Білорусі, Молдові, Грузії та Росії», що впроваджується французькою організацією IREX Europe за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Український жіночий фонд є партнером з реалізації проекту в Україні та Молдові.

Зміст та формат проекту є одноособовою відповідальністю Громадської організації «ІПЦ «ВІСЬ» м.Вінниця і за жодних обставин не може вважатись як такий, що відображає позицію грантодавців.

79390117_154407249273016_6764507258509328384_o


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

  • Світлана Дубина

    Дякую, що інформаційно підтримуєте.

    • http://www.prostir.ua/ Prostir

      Світлано, раді підтримати вашу добру ініціативу!