Держава так і не розпочала відновлення зруйнованого житлового фонду у Донбасі

Питання необхідності відновлення постраждалих за час ведення бойових дій на Сході країни будинків і квартир мирних громадян поки так і не отримало належного реагування з боку українського уряду. ...

Держава так і не розпочала відновлення зруйнованого житлового фонду у Донбасі
Держава так і не розпочала відновлення зруйнованого житлового фонду у Донбасі

Питання необхідності відновлення постраждалих за час ведення бойових дій на Сході країни будинків і квартир мирних громадян поки так і не отримало належного реагування з боку українського уряду.

 “За весь час Києвом так і не було запропоновано жодної комплексної програми з відновлення будинків переселенців і тих, хто досі проживає в прифронтовій зоні в напівзруйнованих оселях і льохах. І це незважаючи на те, що країни ЄС і США, різні міжнародні організації та фонди почали надавати Україні фінансову допомогу для відновлення Донбасу”, – заявив голова МГО “Луганське земляцтво”.

За його словами, суми обіцяної міжнародної фінансової підтримки Донбасу налічують сотні мільйонів доларів, але розуміння у населення країни, у переселенців в тому числі, як і на які цілі вони будуть використані, немає.

Раніше, спілкуючись з керівництвом Луганської військово-цивільної адміністрації, були плани виплачувати постраждалим сім’ям, які залишилися без даху над головою, грошову компенсацію за рахунок бюджетних коштів, з тим, щоб вони покидали прифронтову зону і мали можливість придбати нерухомість на підконтрольній Україні території Луганської і Донецької областей. Як сьогодні будуть витрачатися засоби допомоги ОНН, Канади, Японії, Червоного хреста – .. не зрозуміло. Чи піде хоч якась частина цих сум на відновлення житлового фонду і хто відповідає за ці питання на рівні уряду, на жаль, поки що теж не ясно”, – додав він.

За даними відкритих джерел інформації, на допомогу Донбасу, ОНН планує виділити 300 млн дол, Червоний Хрест – близько 80 млн грн, Уряд Японії – більше 320 млн грн.

“І це не повний перелік. Переселенці та жителі східних областей хочуть знати, яка допомога і в якому розмірі їм буде надана, хочуть розуміти, яким чином наші чиновники будуть розпоряджатися міжнародними засобами і чи дістанеться щось Донбасу взагалі. З цією метою ми готуємо офіційні запити в Кабмін і Адміністрацію Президента. Якщо не почати допомагати Донбасу вже сьогодні, то в умовах триваючих воєнних дій і постійних руйнувань ми можемо пройти точку неповернення, коли відновлювати вже буде нічого”, - резюмувавВ.Горан.

Джерело : Прес-служба МГО “Луганське земляцтво”


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку