Десять днів можливостей — реєстрацію кандидатів у судді Верховного Суду продовжено

Асоціація правників України (АПУ) спільно з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС) 15 листопада 2016 року у Києві провели круглий стіл на тему: «Новий Верховний Суд — нові можливості ...

Додано:
uba

46901
Десять днів можливостей — реєстрацію кандидатів у судді Верховного Суду продовжено

Асоціація правників України (АПУ) спільно з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС) 15 листопада 2016 року у Києві провели круглий стіл на тему: «Новий Верховний Суд — нові можливості для юридичної спільноти».

Відкрив роботу круглого столу Президент АПУ Денис Бугай, вказавши, що Асоціація брала активну участь у стимулюванні адвокатів та науковців подавати свої кандидатури на конкурс, водночас, кількість адвокатів, які висловили бажання взяти участь у конкурсі, могла б бути більшою.

Секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка повідомив, що станом на 15 листопада ВККС отримала більше 900 заявок на участь у конкурсі суддів Верховного Суду. Значна більшість з них — від діючих суддів.

Секретар Ради з питань судової реформи при Президентові України, керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України Костянтин Красовський назвав обрання нового складу Верховного Суду критичною точкою судової реформи. «Суспільство вимагає нової якості справедливості та професіоналізму, доброчесності та етичності. Суд повинен бути справедливим до того рівня, що навіть сторона, яка програє, була впевнена, що рішення справедливе», — зазначив він.

Член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Андрій Козлов, долучившись до круглого столу, повідомив, що термін подачі електронних заявок продовжено ще на 10 днів, та зауважив, що дуже невелика кількість адвокатів висловила своє бажання взяти участь у конкурсі на посади суддів Верховного Суду. «Позиція вичікування є заздалегідь програшною, — зазначив він, звертаючись до колег по цеху. — Далеко не всі юридичні фірми виграють рейтинги, але всі чомусь беруть у них участь. Конкурс — це змагання, це виклик, і у вас є всі шанси виграти».

Розглядаючи конкретні вимоги та критерії, учасники засідання звернули увагу на таку вимогу, як досвід у веденні судового засідання. Станіслав Щотка пояснив, що ця вимога не поширюватиметься на адвокатів та науковців, однак, скажімо, адвокати мають відповідний досвід у якості активних учасників судових засідань.

Критичний погляд на порядок проведення конкурсу та методологію представив Володимир Сущенко, член Піклувальної ради АПУ, доцент факультету правничих наук НУ «Києво-Могилянська академія».

Реагуючи на критичні зауваження, Станіслав Щотка закликав довіряти членам ВККС і запевнив, що можливість будь-яких маніпуляцій буде зведена до мінімуму, конкурс буде прозорим, а зовнішні фахівці будуть виключно професійні та з бездоганною репутацією. «ВККС жодного разу не ухилялася від дискусій та коментарів, ми відкриті», — запевнив Станіслав Щотка.

Під час круглого столу, професор Олександр  Бірюков, радник LCF наголосив, що «в сучасних умовах дефіциту людських і матеріальних ресурсів, Вища кваліфікаційна комісія суддів України в надзвичайно короткі строки робить все можливе для забезпечення відкритості процесу відбору кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Крім використання електронного забезпечення на основних процесах відбору, у ВККС знаходять можливість у форматі мультимедійних матеріалів роз’яснювати досить складні процедурні аспекти подання та оброблення документів кандидатів на посади суддів Верховного Суду. На цьому етапі роботи ВККСУ є всі підстави сподіватись на те, що обрання найкращих кандидатів на найвищі посади у суддівському корпусі відбуватиметься за зрозумілими і прозорими процедурами».

Своїми думками з колегами також поділилися Олександр Ільков, партнер Кеsarev Consulting, член Правління Асоціації правників України; Володимир Сущенко, доцент факультету правничих наук НУ «Києво-Могилянська Академія», член Піклувальної ради АПУ; Наталія Ковалко, к.ю.н., доцент кафедри фінансового права КНУ ім. Тараса Шевченка, адвокат; Геннадій Кравчук, заступник Голови Вищого господарського суду України; Юліан Хорунжий, член Правління Асоціації правників України, адвокат, партнер АО «Аріо».

Заключний блок питань круглого столу стосувався статусу та рівня матеріального забезпечення майбутнього судді Верховного Суду. Детальний аналіз відповідних норм представив адвокат Андрій Савчук, член Громадської ради доброчесності, партнер ЮК Moris Group.

З детальною інформацією щодо проходження конкурсу можна ознайомитися на сайті АПУ — проект «Сприяння судовій реформі. Відбір суддів Верховного Суду».


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

В Одесі пройшли дві презентації книги «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022»

Послуги для ВПО: де отримати консультацію лікарів, юристів і психологів щодо захворювань

Четвертий випуск секс-просвітницького подкасту «про «доросле» від ГО «Феміністична майстерня»

У вінницькій книгарні «Герої» презентували книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022»

«Компенсація чи її ілюзія»: Центр громадянських свобод презентував дослідження щодо ситуації з позовами до РФ в українських судах

«Виходь грати!»: у Дніпрі стартує проєкт з підвищення психологічної стійкості дітей та їхніх батьків