Десятки переселенців долучилися до флешмобу #переселенціНЕголосують у соцмережах

8 жовтня громадська ініціатива «КримSOS» і видання «Українська правда» запустили кампанію на підтримку виборчих прав переселенців. Фотопроект «Вимушено безголосі. Прописка, що змушує мовчати» визвав ...

Флешмоб_КримSOS
Десятки переселенців долучилися до флешмобу #переселенціНЕголосують у соцмережах

8 жовтня громадська ініціатива «КримSOS» і видання «Українська правда» запустили кампанію на підтримку виборчих прав переселенців. Фотопроект «Вимушено безголосі. Прописка, що змушує мовчати» визвав активну дискусію в соцмережі і дав старт всеукраїнському флешмобу.

Проблема виборчих прав 1,5 млн переселенців на місцевих виборах 25 жовтня залишається невирішеною. Для того, аби привернути до неї увагу громадськості, команда КримSOS запросила 12 активістів, діячів культури та мистецтва зі сходу України та Криму долучитися до фотопроекту «Вимушено безголосі. Прописка, що змушує мовчати». Умови участі були простими: сфотографуватися з табличкою, закриваючи рот, на якій написані прізвище та ім’я учасника та вказано його прописку. Ідея полягала в тому, що для 1,5 млн осіб штамп про реєстрацію місця проживання став тим фактором, що перекреслив конституційне виборче право.

Кампанія спровокувала палку дискусію в соціальних мережах. Так, люди обговорювали, чи справедливо буде, якщо вимушені переселенці обиратимуть місцеву владу. Дехто акцентував увагу на тому, що вони є не вимушеними, а тимчасовими переселенцями. Але факт залишається фактом: в Україні 1,5 млн саме вимушено, а не тимчасово переміщених осіб, а їх конституційне право голосу, в тому числі і на місцевих виборах, порушено. Влада ж, мовляв, не встигла розглянути законопроект, розроблений громадськими організаціями. А власний механізм голосування для переселенців не випрацювала.

«Ми ніяк не очікували, що незабаром розпочнеться флешмоб і небайдужі люди почнуть писати свої імена і назви рідних міст, закриваючи ними вуста. Фото активно поширювалися у соцмережах з хештегами #переселенціНЕголосуть та #вимушенобезголосі. Ми не могли залишатися осторонь і оголосили флешмоб», – зазначає Таміла Ташева, координатор ініціативи КримSOS.

Нагадуємо Вам, що місцеві вибори відбудуться вже 25 жовтня. 1,5 млн переселенців позбавлені права голосу, незважаючи на те, що їм є що сказати.

***

Громадська ініціатива «КримSOS» створена 27 лютого 2014 як Facebook-сторінка, для оперативного та об’єктивного висвітлення подій, що відбуваються в Криму. Незабаром організація стала займатися наданням допомоги внутрішньо переміщеними особам з Криму та східної України. З липня 2014 КримSOS став виконавчим партнером Регіонального представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні. КримSOS має офіси в Києві, Львові та Херсоні. З травня 2015 в організації було створено підрозділ «QirimInfo», завдання якого – повернути інтерес української та світової громадськості до ситуації в Криму та проблемам кримчан.

Джерело«КримSOS»

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи