Діалог у форматі “живої бібліотеки” відбувся у Харкові
10 вересня в Харкові парку Машинобудівників ми (прим. ред. — організатори проекту “Жива бібілотека в Харкові”) відкрили незвичайну бібліотеку, а точніше “живу”.“Жива бібліотека” значною мірою ...
Додано:
Liudmyla Nikitina
10 вересня в Харкові парку Машинобудівників ми (прим. ред. — організатори проекту “Жива бібілотека в Харкові”) відкрили незвичайну бібліотеку, а точніше “живу”.
“Жива бібліотека” значною мірою відрізняється від стереотипної, в ній книгами виступають люди, а “читання” (прим. ред. — в статті під читанням мається на увазі розмова) відбувається в будь-якому комфортному для діалогу просторі.
Тут аудиторія поділяється на 2 категорії “живих книг” та “читачів”. “Книгами” виступають люди, які мають унікальний життєвий досвід та хочуть поділитись ним з оточуючими а “читачами” всі бажаючі, які відкриті до діалогу, нових знань та руйнації стереотипного мислення. Ще є й третя категорія “бібліотекарі”, їх задача організувати комфортні умови для спілкування, піклуватись про “книг” та залучати нову аудиторію до процесу “читання”.
Коли читаєш книгу, то сприймаєш інформацію в односторонньому напрямку й маєш справу з власною уявою, а коли читаєш “живу книгу” відбувається взаємний обмін, ти можеш задати уточнюючі питання, дізнатись мотив тих чи інших вчинків особи та попросити розширити розповідь чи переключитись на інший аспект історії, що тебе зацікавив, а ще можеш поділитись й власним досвідом. Коротше, тут ти отримуєш повноцінний діалог — взаємодію й обмін інформацією з усіма особами задіяними в діалозі.
З 15:00 по 18:00 відвідувачі парку та запрошені, через соціальні мережі постійні читачі “Живої бібліотеки”, могли насолодитись читанням книг: мандрівника Тараса, який побував у понад 40 країнах, циркача Сергія, музикантку й творчу особистість Анну, велосипедиста-активіста Олександра, екоревізора Лізу, трейсера Костю, активістку руху за інклюзію Світлану, дівчину-екстрималку Валерію.
Так на прикладі книги “Дівчини-екстрималки” читачі розуміли, що не варто розмежовувати жіночі та чоловічі професії та хобі, головне робити те, що приносить задоволення та душевну гармонію.
“Может, вы не знали, но мы, девочки, те еще сорвиголовы. Просто некоторые любят покой, а некоторые находят покой в экстриме. Паркур, воркаут, даунхилл, слэклайн, скалолазание…..все это течет в моей крови. Нас мало, но я не одна. И я разобью все ваши стереотипы! Нет границ. есть лишь препятствия!” — говорить про себе “жива книга” Валерія.
“Екоревізор” Ліза публічно запропонувала “читачам” челендж, щоб не зупинятись на самому лише читанні а й освоїти практичні навички свідомої еко-особистості — скупитись в супермаркеті, при цьому не купуючи товари в поліетиленовій упаковці. Ну ж бо спробуйте, як мінімум буде весело.
Подія, як завжди, мала неочікуваний результат, про який ми дізнаємось проаналізувавши фідбеки. Ми не прогнозуємо результатів але знаємо що кожна така зустріч змінює свідомість. Так в організації, майже завжи до останнього дня підготовки ми не знаємо яким буде остаточний перелік затверджених “живих книг”. На цю бібліотеку ми шукали “книг”, які мають відношення до соціального активізму, субкультур й урбанізму, адже саме такі напрямки органічно вписувались в концепцію фестивалю РАЗОМ УРБАН ПАРК, в рамках якого й проводилась “Жива бібліотека”.
Сподіваємось, що жителі Комінтернівсього району та його відвідувачі отримали нові та позитивні враження від такого нетипового формату спілкування й таки позбавились від парочки стереотипів. Бо цим заходом, ми хотіли поставити стереотипи під питання й показати, що індивідувальний досвід людини не можна узагальнити й віднести до якоїсь групи — більшості чи меншості. Ми різні, але всі рівні у можливостях.
Слідкуйте за нашими ініціативами в соціальних мережах й залишайте свої відгуки та пропозиції, ми стараємось заради вас.