Дієві ліки для належного благоустрою Херсона
За висновками дослідження ГО «Європейський вектор Херсонщини» з січня 2019 року розпочнеться перевірка Департаменту ЖКГ та Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради на ...
Додано:
frgn
За висновками дослідження ГО «Європейський вектор Херсонщини» з січня 2019 року розпочнеться перевірка Департаменту ЖКГ та Управління естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради на предмет відповідності вимогам національного законодавства змісту паспортів бюджетних програм «Благоустрій..» на 2017 і 2018 роки та звітів про виконання паспортів бюджетних програм за 2017 рік.
Херсонський міський голова за рекомендаціями громадського моніторингу своїми розпорядженнями у 2018 р. проводить інвентаризацію транспортних зупинок, що є на балансі міста та з 20.09.2018, оголосив двомісячник благоустрою на території міста Херсона».
Ці результати адвокаційного моніторингового проекту нещодавно презентувала директор проекту ГО «Європейський вектор Херсонщини» Ірина Бродовська:
«..В аналітичної записці моніторингу проаналізована відповідність вимогам бюджетного кодексу та наказів Міністерства фінансів України:
— змісту бюджетних запитів, паспортів БП, звітів загальним вимогам державних нормативних актів та умов виконання відповідних місцевих програм;
— дотримання строків складання та затвердження бюджетних запитів, паспортів, звітів бюджетних програм термінам зазначеним у діючих нормативних документах;
Особливу увагу під час громадського аудиту приділено показникам (затрат, продукту, ефективності, якості), завдяки яким, споживач може оцінити як доцільність видатків, так і ефективність їх виконання. Ми виявили що:
- Розробники місцевих цільових програм, при складанні паспортів бюджетних програм на 2017 та 2018 р, не завжди дотримуються вимог діючих методик затверджених наказами Міністерства фінансів України;
- Показники згаданих бюджетних та місцевих цільових програм не пов’язані та не відповідають стратегії реформування м. Херсона 2016 -2020 роки;
- Є дублювання функцій при призначенні бюджетних завдань між головними розпорядниками бюджетних коштів ,а по окремим завданням їх функції незаконно виконуються комунальними підприємствами.
Як наслідок – у 2017 р. ефективність виконання бюджетних програми «Благоустрій міста Херсон на 2016-2020р.р.» є низькою та не відповідає потребам мешканців міста.
Результати моніторингу протягом травня – липня обговорено громадськими активістами, чиновниками, депутатами на Прес-клубах «Новий День» та у «КМЦ. Херсон». Докладніше на http://frgn.mk.ua/?p=10055.
Учасники обговорень прийшли до висновку, що така сумна ситуація сталась наслідок відсутності сталої та ефективної системи внутрішнього контролю та аудиту виконавчих органів при Херсонський міський раді, та існуючої законодавчої неурегульованості вимог до зовнішніх аудитів бюджетів місцевих громад.
Херсонські місцеві посадовці є поза контролем!
Тому за дорученням обговорень 31 серпня 2018 р ми завернулись за допомогой до Управління Південного офісу в Херсонській області. Згідно відповіді від Держаудитслужби висновки інформація нашого моніторингу буде врахована при перевірці в ході здійснення заходів державного фінансового контролю у 1 –кварталі 2019року.
Сподіваємось, що перевірка аудиту допоможе Департаменту ЖКГ та Управлінню реклами допоможуть перейти від практики звичаєвого «освоєння» бюджетних коштів до бюджетного процесу згідно вимог національного законодавства. Так городяни тримають комфортний, зелений Херсона за оптимальні ціну муніципальної послуги..».
Разом ми запровадимо систему контролю за ефективністю виконання цільових та бюджетних програм на основі можливостей програмно-цільового методу, механізмів місцевої демократії (громадської ради міськвиконкому, громадського аудиту бюджетних програм та інш), сервісів Прозорро та розміщення бюджетної документації у машиносчитуваємом форматі на офіційних сайтах та поталі е-дата.
Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за матеріалами ГО «Європейський вектор розвитку» (м. Херсон)
______________________________________________________________________
Проект ГО Європейський вектор розвитку» на тему: «Моніторинг ефективності бюджетних видатків інструментами ПЦМ за бюджетною програмою «Благоустрій міста»» реалізовано за сприяння ГО «Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень,при підтримці ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за кошти Національного фонду підтримки демократії (NED м. Вашингтон, США).