Діти і війна. Навчання технік зцілення в дитячому таборі “Теплі долоні” на Волині

Проєкт «Рука допомоги Україні» Благодійного фонду «Надія по всьому світові» долучився з програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення» до дитячого табору «Теплі долоні», який відбувся на початку ...

Додано:
hopewwukraine

14
Діти і війна. Навчання технік зцілення в дитячому таборі “Теплі долоні” на Волині
Проєкт «Рука допомоги Україні» Благодійного фонду «Надія по всьому світові» долучився з програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення» до дитячого табору «Теплі долоні», який відбувся на початку червня 2024 року на базі інтеграційного центру «Замлиння» в однойменному селі на Волині.
15
Діти військовослужбовців Волинського прикордонного загону Державної прикордонної служби України, а також діти з важкими життєвими обставинами, позбавлені батьківської опіки, які перебувають в прийомних сім’ях, отримали десять днів незабутніх вражень. Близько півсотні дітей різного віку взяли участь у насиченій програмі табору: різноманітних майстер-класах, забавах на природі, спортивних іграх, кінній їзді, поїздці на озеро Світязь. Все це відбулось завдяки команді ГО «ПЯТЕРНЯ» та за фінансової підтримки Благодійного фонду «Сучасна Україна». Крім того Ірина Семененко та Вікторія Пархоменко, які були вожатими в таборі, мали можливість працювати з дітьми за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». «Ця програма прекрасно поєдналася з нашою. Гарна і потрібна колаборація арт-терапевтичної діяльності. Дякуємо!» – прокоментувала керівниця та арт-терапевтка ГО «ПЯТЕРНЯ» Тетяна Мялковська.
В ході занять «Діти та війна. Навчання технік зцілення» до табору приїжджала керівниця, психологиня та супервізорка проєкту «Рука допомоги Україні» Ірина Сухова, яка привезла дітям подарунки від БФ «Надія по всьому світові»: рюкзачки з арт-набором, що допомагатиме дітям надалі покращувати свій психоемоційний стан. Вона також поспілкувалася з тренерками щодо особливостей роботи з дітьми, які постраждали від війни або проживають в складних життєвих обставинах. Ірина також відмітила, що команда нашого проєкту радіє співпраці з новими партнерами, з якими нас об’єднує піклування про дітей України.
 
Висловлюємо окрему подяку Канадсько-українській фундації за фінансову підтримку занять «Діти та війна. Навчання технік зцілення»! 

ПРО МЕТОДОЛОГІЮ ПРОЄКТУ

Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної само18допомоги для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війну та катастрофи. Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії, Іраку, Україні. Українською мовою навчальний посібник «Діти та війна. Навчання технік зцілення» перекладено та адаптовано фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна). З 2015 року він успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні», що реалізується Благодійним фондом «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).

Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки. Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті БФ «Надія по всьому світові».


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Освітян Полтавщини сертифікували за програмою "Діти та війна. Навчання технік зцілення"

Програма LIFE 2021-2027: гранти від Європейської комісії для України

Зазимська громада визначила напрямки розвитку на три роки

Брак кадрів та відсутність даних про енергоспоживання — з чим зіштовхуються громади при розробці енергетичних планів

«Реагуємо на потреби людей Запорізької області»: як працює ГО «СТЕП» на десятому році війни