До річниці підписання Брестського мирного договору оприлюднено архівні матеріали з виставки про історію дипломатії

Брестський мирний договір між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу був підписаний 9 лютого (27 січня за старим стилем) 1918 року. Він означав визнання УНР суб’єктом ...

GixIE1612887540BN19S
До річниці підписання Брестського мирного договору оприлюднено архівні матеріали з виставки про історію дипломатії

Брестський мирний договір між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу був підписаний 9 лютого (27 січня за старим стилем) 1918 року. Він означав визнання УНР суб’єктом міжнародних відносин та був покликаний захистити її від більшовицької інтервенції. А ще це була перша мирна угода у Першій світовій війні.

Після того, як договір з делегацією від УНР, як представниками незалежної держави, підписали Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина і Болгарія, радянська делегація, що теж вела переговори з країнами Четверного союзу в Брест-Литовську, була змушена визнати легітимність представництва УНР і незалежність самої республіки. Відтак угода, підписана 3 березня 1918 року між зазначеними державами та більшовицьким урядом у Росії, зобов’язувала останню визнати законність Центральної Ради та її уряду, припинити політичну пропаганду в УНР, вивести з неї війська і підписати мирний договір.

Ставши суб’єктом міжнародних відносин, Українська Народна Республіка почала формувати зовнішньополітичні відносини з іншими державами та розвивати свої іноземні представництва. Детальніше про це розповідає виставка “Досвід, куплений дорогою ціною…”: українська дипломатія 1917-1926”. Її презентація відбулася в листопаді 2020 року на Контрактовій площі в Києві. А електронний варіант є у вільному доступі за посиланням.

Матеріали виставки містять архівні документи, пов’язані з підписанням Брестського мирного договору та його ратифікацією. Щоб полегшити історикам, дослідникам та зацікавленим у темі знайомство з зазначеними документами, публікуємо їх у відкритому доступі на сайті Інституту.

 

Підбірку документів уклав начальник Управління наукового забезпечення політики національної пам’яті Інституту Ярослав Файзулін. Матеріали надані Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин. На фото вгорі момент підписання Брестського мирного договору.

 

Джерело: УІНП.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення