До спільного успішного майбутнього:держслужбовці вирішували проблеми ВПО

12 червня  ГО "Переселенці Криму та Донбасу" провела у Луцьку гру-симуляцію «Step forvard». Три роки в Україні триває війна. Три роки вихідці з Донбасу, що втекли від війни в інші регіони ...

Додано:
Aza Goloshchapova

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
До спільного успішного майбутнього:держслужбовці вирішували проблеми ВПО

12 червня  ГО “Переселенці Криму та Донбасу” провела у Луцьку гру-симуляцію «Step forvard».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Три роки в Україні триває війна. Три роки вихідці з Донбасу, що втекли від війни в інші регіони країни, намагаються побудувати нове життя, стати повноправними членами місцевих громад. Проблем, з якими вони стикнулися у перші місяці переселення, не поменшало. Так само важко з житлом і роботою, так само важко відновити матеріальне становище і організувати побут, відстояти свої громадянські права, подолати стереотипи і пов’язані з цим упередження місцевого населення. Проте можна говорити про перші містки взаєморозуміння і прагнення вибудовувати спільне майбутнє між активними громадянами, серед яких і місцеві мешканці, і переселенці.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На збільшення позитивних змін спрямована діяльність ГО «Переселенці Криму та Донбасу», яка продовжує низку заходів в рамках проекту «Український Донбас: незнайомі сторінки», що реалізується в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу та співадмініструється РОГО «Комітет виборців України».

В цікавій та оригінальній симуляційній грі «Step forvard» участь представники державних установ та організацій Волині, які працюють з молоддю та переселенцями. Молоді і активні, зрілі і досвідчені – всі зацікавлено шукали шляхи  реалізації цілей гри: і власних, і спільних для громади. Кожен сумлінно виконував свою роль, кожен прагнув зробити власний внесок у побудову стратегії розвитку громади, виходячи з власного бачення проблеми і власного життєвого досвіду.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Одним з ключових питань стало виборче право переселенців і надання їм можливості висуватися в якості кандидата в органи місцевого самоврядування. Учасники відчули, як важко розподіляти обмежений бюджет на всі потреби громади, як важко розпоряджатися земельними ресурсами.

Що важливіше – створити нові робочі місця чи побудувати житло, профінансувати екологічний проект чи проект, спрямований на покращення соціальної сфери, розвивати аграрне чи промислове виробництво? Такі складні проблеми довелося вирішувати учасникам заходу.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Всі дійшли згоди в тому, що найголовніше – діяльність, активність, боротьба до останнього. Треба починати з найменшого і обов’язково рухатися вперед. Багато розумних ідей, конструктивних пропозицій і неочікуваних рішень, нових сценарних ліній. Як завжди, не прогнозований розвиток сценарію. Але головне – спільна злагоджена робота, нові знайомства і зближення. Адже саме заради зближення, об’єднання і взаєморозуміння і проводяться заходи в рамках проекту.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я