Добірка найцікавіших онлайн курсів 2024-го року
У 2024-му році створено чимало онлайн курсів для громадських активістів та активісток. Зібрали для Вас найцікавіші. Курс про історію українського громадянського суспільстваУ курсі йдеться про ...
Додано:
Громадський Простір
У 2024-му році створено чимало онлайн курсів для громадських активістів та активісток. Зібрали для Вас найцікавіші.
Курс про історію українського громадянського суспільства
У курсі йдеться про природу українських революцій, феномен масового опору, цінності, що спонукають діяти. Слухачі дізнаються про Помаранчеву революцію, становлення й розвиток незалежних українських медіа, причини й передумови Революції гідності, політичне та громадське життя кримських татар в Україні, про російські злочини на території Криму, історію українських громадянських рухів і спільнот на Сході України, силу і вплив об’єднання суспільства у кризових ситуаціях.
Пройти тут.
Онлайн-курс «Успішний грантер»
Ведучими є експерти, які стали авторами та авторками лекцій курсу на теми: організаційного розвитку, фінансового менеджменту для неприбуткових організацій, фандрейзингу, захисту персональних даних, а також комунікацій. Вони допоможуть готувати якісні заявки, виконувати проєкти і звітувати про їхнє виконання. Адже у лекціях є відповіді на поширені запитання, які виникають у організацій, що подаються на грантовий конкурс.
Пройти тут.
Безплатний онлайн-курс «Мова меморіалів»
Під час російсько-української війни постійно зростає суспільний запит на увічнення сучасних трагічних подій. Це почалося ще від 2014 року, а 2022-го лише масштабувалося. Але як уникнути конфліктів і скандалів навколо нових проєктів чи ідей меморіальних практик? Для цього важливо знати основні елементи, форми, традиції меморіалів у різних країнах світу. Навчаючись на курсі «Мова меморіалів», слухачі завдяки прикладам здобуватимуть орієнтири, щоб творити нову мову меморіалів у контексті цієї війни.
Пройти тут.
Стартував безоплатний онлайн-курс від ДСНС про підготовку до блекаутів
Мета курсу – допомогти українцям пережити складний осінньо-зимовий період, ознайомити з ключовими правилами безпеки під час використання альтернативних джерел живлення та мінімізувати кількість побутових надзвичайних ситуацій. А також – забезпечити безперебійний доступ до онлайн-послуг навіть в умовах вимкнення світла.
Пройти тут.
Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи
Ірена Карпа розкаже про методи, які дозволяють повертати собі ресурс і дізнаватися, що дає ресурс, а що наповнює радістю. Поділиться практикою автоматичного письма для припинення травматичного кола та розповість, які варіанти автоматичного письма існують. Навчить визначати свою копінг-стратегію, тобто звичний для себе спосіб подолання стресових ситуацій.
Пройти тут.
Онлайн курс від ВУМ online: Вступ до проєктів соціальних інновацій – від ідеї до сталого рішення
У курсі вводиться методологічна основа для роботи над ідеєю впровадження проєкту соціальних інновацій, а саме “Матриця проєктів соціальних інновацій”.
Пройти тут.
Онлайн курс від ВУМ online: Бібліотеки для здоров’я громад
Мета курсу – продемонструвати роль бібліотеки в громаді як лідерської немедичної установи, що має значний вплив у сфері громадського здоров’я. Ви отримаєте алгоритм побудови “Здорової бібліотеки”, її ключові складові та найкращий досвід пілотних громад. Ви усвідомите, чому бібліотекарям важливо розуміти стратегічні цілі громади та сприяти їх реалізації, планувати та впроваджувати кроссекторальні проєкти.
Пройти тут.
Онлайн курс від Prometheus: Спадщина для соціальної згуртованості під час війни: кейси українських культурних дієвців
Онлайн курс допоможе українським культурним операторам визначити та переосмислити існуючі культурні ресурси (музейні колекції, меморіальні та культурні об’єкти тощо). Він містить інструменти, які допоможуть інтерпретувати спадщину, створювати наративи, працювати з меморіалізацією та різними аудиторіями на місцевому рівні.
Пройти тут.
Відеокурс «Економіка через культуру»
Кожна громада має неповторну культурну спадщину, яка може приносити їй та її мешканцям прибуток.
- Як визначити культурну унікальність місця, де ти живеш?
- Який культурний потенціал має твоя громада, місто, село?
- Як покращити економіку громади через залучення її культурних ресурсів?
Переглянути тут.
Відеокурс: «Етнографія. Етнологія. Нематеріальна культурна спадщина»
Обговорення сучасного стану та стратегії щодо вирішення питання підготовки, здійснення та опрацювання комплексних етнографічних досліджень, а також необхідності активного залучення представників громад носіїв до визначення, вивчення та документування їхньої живої спадщини, яка сьогодні, в умовах війни, складає основу їхньої життєстійкості та ідентичності.
Переглянути тут.
Бути собі ціллю: онлайн курс від EdEra про лідерство жінок і дівчат з інвалідністю
Кожна лідерка колись була просто дівчиною з мрією. І щоб втілювати ці мрії, йти до своєї цілі, вам не потрібні особливі здібності — ви вже маєте все необхідне. Бо лідерками не народжуються. Ними стають ті, хто наважується зробити перший крок.
Пройти тут.