Добірка онлайн-курсів із теми громадянського суспільства та прав людини

Запрошуємо до самоосвіти та саморозвитку. Музей Майдану підготував для вас добірку онлайн-курсів із теми громадянського суспільства, прав людини, взаємодії громадськості з органами влади, ...

RDM_ONLINE-SITE-SLIDE
Добірка онлайн-курсів із теми громадянського суспільства та прав людини

Запрошуємо до самоосвіти та саморозвитку. Музей Майдану підготував для вас добірку онлайн-курсів із теми громадянського суспільства, прав людини, взаємодії громадськості з органами влади, медіаграмотності та ефективного мислення.

Пропонуємо ознайомитися з кількома українськими інтернет-платформами, які працюють у сфері дистанційної освіти.

ВУМ
дистанційна платформа громадянської освіти

ВІДКРИТИЙ УНІВЕРСИТЕТ МАЙДАНУ

“Ми за революцію не лише на вулицях, а й у наших головах”

 

ВУМ (“Відкритий університет Майдану”) – освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Виникла під час подій на Майдані 2013–2014 років. Теми навчальних курсів пов’язані з формуванням і розвитком громад, особистою і комунікативною ефективністю, розумінням світового контексту, взаємодією з органами влади, соціальним підприємництвом. За умови успішного проходження обраного курсу, можете завантажити сертифікат.

Більше про історію успіху цього майданчика, читайте тут.

КУРСИ:

Права людини в дії

“Права людини – понад усе!” – одне із найпопулярніших гасел Майдану. Революція Гідності дала нам шанс побудувати демократичну країну, де поважаються та дотримуються права кожної людини. Складовою частиною цього процесу є правова освіта. Курс адресований усім, хто прагне дізнатися, що таке права людини, відкрити для себе правові стандарти та пізнати цінності, які закладені в основі міжнародної системи прав людини, зрозуміти значення прав людини в трансформації сучасної України і, можливо, долучитися до їх практичного утвердження.

Лекторка: Олександра Матвійчук, очолює правозахисну організацію “Центр громадянських свобод”, а також координує роботу громадської ініціативи Євромайдан SOS.

Школа Свідомого Громадянина

Ця програма спрямована на формування проактивного громадянського суспільства в регіонах України й допомогу місцевим активістам у пошуку ідей та формуванні команд, які візьмуться за реалізацію проєктів у своїх громадах.

На завершення програми учасники надсилають команді ВУМ опис ідеї свого соціального проєкту, і отримують Сертифікат Школи Свідомого Громадянина.

За потреби, команда ВУМ може сприяти реалізації проєктів (в пошуку експертів, менторів, важливої інформації, подібних ініціатив).

Конституція України: абетка громадянина

Курс насамперед розрахований на людей без юридичної освіти. Нині, незалежно від освіти, багато людей прагне самостійно і критично проаналізувати, що сталося наприкінці 2013 на початку 2014 років в Україні. Як оцінювати так званий референдум в Криму. Які вищі органи державної влади відповідають за те, що відбувається в Україні сьогодні. Знання Конституції дозволяє краще зрозуміти закономірності розвитку держави, політичні процеси, причини і наслідки дій основних акторів політичної сцени.

Лектор: Олександр Москалюк, експерт з конституційного права, кандидат юридичних наук.

Громадський контроль за владою

Революція Гідності на практиці продемонструвала нам, що бути громадянином – це відповідально, клопітно, і часом навіть небезпечно. Але вкрай необхідно, якщо ми хочемо жити у свідомому суспільстві демократичних цінностей та принципів. Бо як не крути, у Бога немає інших рук, окрім наших.

Ця комплексна програма допоможе кожному громадянину швидко опанувати знання та вміння, необхідні для реального діалогу з владою: “Що робиться? Чому? На чию користь? Як це підвищує якість нашого життя?”  

Школа ефективного мислення

Програма, яка дає можливості для різнобічних тренувань навичок мислення. Допоможе сформувати розуміння того, як розвиватись і куди рухатись далі. За останні 100 років світ та способи людського життя шалено змінилися, і надалі темпи змін будуть ще швидшими. Як встигнути за цими змінами? Як жити в ногу з часом? Відповіді на ці запитання у нових навичках мислення. 

Прометеус

платформа масових відкритих онлайн-курсів

Prometheus

Ми працюємо щогодини, аби ви відчували зміни щодня

Prometheus – найбільший проєкт безкоштовної освіти в Україні, заснований 2014 року. Найкращі курси від провідних викладачів, університетів та організацій світу доступні для всіх. Разом із провідними закладами вищої освіти впроваджують технологію змішаного навчання. За умови успішного виконання всіх завдань, студент отримає сертифікат про завершення курсу.

КУРСИ:

Громадський активізм: без пошкоджень та проваджень

Упродовж кількох років в Україні фіксується збільшення протиправних, незаконних дій щодо громадських активістів та журналістів. Вони зазнають переслідувань та різних форм насильства. Цей курс надасть комплексні поради активісту щодо того, як діяти у типових та найбільш критичних ситуаціях аби захистити себе. Зокрема йтиметься про організацію та проведення мирних зібрань, взаємодію з правоохоронними органами, цифрову безпеку, міжнародні стандарти захисту активістів.

Основи державної політики

Поглибити розуміння слухачами процесів вироблення, ухвалення і впровадження державної політики в реальному політичному середовищі для підвищення здатності громадян, громадських об’єднань та організацій, суспільних інститутів, державних посадовців, депутатів та кандидатів в депутати брати участь і ефективно впливати на ці процеси.

Взаємодія органів державної влади з громадськістю

Відкритість, підзвітність і прозорість органів державної влади – невіддільні складники належного врядування. Державна політика в різних сферах набуває більшої якості, якщо вироблена та впроваджується із відповідним залученням різних зацікавлених організацій громадянського суспільства та громадян. Громадськість вимагає від Уряду активного зворотного зв’язку.

Мета курсу – ознайомити фахівців структурних підрозділів з питань взаємодії з медіа та зв’язків з громадськістю в апаратах органів державної влади із сучасними принципами, стандартами, механізмами та інструментами взаємодії органів державної влади з громадськістю; розвинути їхні навички планування, здійснення та оцінки результатів взаємодії з громадськістю. 

Ефективна взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю

Взаємодія органів місцевого самоврядування з громадськістю – один з найважливіших напрямів діяльності місцевих громад. У сучасному світі всім керує інформація. Громадськість має право знати, а завдання відповідального органу місцевого самоврядування – вміти інформувати громадськість, долучати її до процесів змін, заручитись її підтримкою, знаходити партнерів та союзниками заради позитивних змін в українському суспільстві.

Ми як громадськість маємо все знати про свою місцеву громаду, про повсякденне життя, про те, що роблять на користь нам публічні службовці або коли страждають наші інтереси. Від прозорості та відкритості керівників та посадовці на місцях, залежить розвиток громад і подальший розвиток держави. Онлайн-курс допоможе громадським організаціям, громадським активістам, соціальним підприємцям та всім представникам громади, які прагнуть бути поінформованими та брати активну участь у розвитку місцевого самоврядування. 

Боротьба з корупцією

Щоб дієво протидіяти корупції, треба знати і розуміти, що це за явище, як і чому воно з’явилося в Україні, наскільки глибоко вразило суспільство, економіку та політику, яке середовище сприяє корумпованості державних службовців і які інструменти має громадянське суспільство, аби викривати і боротися з корупцією. Курс розповідатиме про те, як проводити антикорупційні розслідування, викривати та попереджати корупцію під час державних закупівель, організовувати антикорупційні кампанії.

Інформаційні війни

Курс дозволить слухачам вивчити сутність та специфіку феномену інформаційних війн, розібратися у використанні інформаційного чинника різноманітних “гібридних” війн, дізнатися про особливості війн четвертого покоління, які ведуться з використанням спеціальної “інформаційної зброї”.

ЕдЕра

студія онлайн-освіти

Educational Era

“Робимо онлайн-освіту в Україні якісною та доступною”

EdEra (Education Era) – онлайн-курси, спецпроєкти, інтерактивні підручники та освітні блоги. До кожної лекції додається супровідний матеріал – конспект із ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти здають домашнє завдання, а в кінці курсу – екзамен. Навчатись можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.

КУРСИ:

Людина та держава. Правила гри

Людина, яка знає свої права, може попередити їх порушення, а в разі необхідності – звернутися за їх захистом. Онлайн-курс допоможе з’ясувати як взаємодіють людина та держава та зрозуміти логіку суспільних процесів. Слухачі дізнаються про державу та право, права людини і їх захист, національні та міжнародні суди, а також міжнародні організації в Україні.

Європейський механізм захисту прав людини

Курс знайомить із темою захисту прав людини через призму основних положень Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (Конвенції) та практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Отримані знання зможете застосувати не лише у професійній правничій сфері, а й у повсякденному житті. Складається із двох частин. Друга – пропонує поглибити знання та навчитися аналізувати практику Європейського суду з прав людини відповідно до статей Європейської конвенції з прав людини.

Права людини в освітньому просторі

Цей онлайн-курс допоможе краще зрозуміти сутність та еволюцію концепції прав людини, перелік прав кожної людини та особливості прав дитини, умови обмеження прав та їхнє гарантування державою, права учасників освітнього процесу, зокрема в інтернеті, ідею навчального закладу, дружнього до дитини, стан дотримання прав у закладі освіти, механізми захисту прав в Україні.

Very Verified: онлайн-курс з медіаграмотності

Курс пояснює, як орієнтуватися в інформації довкола та як розпізнавати дезінформацію та пропаганду. “Бути в курсі” – модно, тож ми намагаємось охопити якомога більше інформації. Однак інформація може бути оманливою та перевантажувати мозок.

Фактчек: довіряй-перевіряй

Втомилися від інтернет-фейків, маніпуляцій ЗМІ та брехні політиків? Хочете навчитися відрізняти брехню від правди у новинах, дописах на Facebook та відео на YouTube? Не знаєте, яким ЗМІ та експертам довіряти? З курсу дізнаєтеся про головні ознаки фейків, як нашвидкоруч перевірити сумнівну інформацію, які існують джерела даних та як ними користуватися, як за 5 хвилин перевірити відео або фото, як створюються новини, як контролювати слова політиків. 

Зупинимо епідемію брехні, маніпуляцій та популізму!

RDM_ONLINE-SITE-SLIDE

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї

Запущено інформаційну платформу "Повертайся додому"

Приміщення для заходів у Дніпрі: простір для ваших подій

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації