«Добрі справи розвивають людські якості»: історії успіху миколаївських волонтерів-добросусідів
Миколаївські волонтери не сиділи вдома, а навпаки, активно допомагали літнім людям під час карантину, ставши частиною глобальною руху допомоги під час пандемії COVID-19.За цей час ініціатори марафону ...
Додано:
Evgen Gomonjuk
Миколаївські волонтери не сиділи вдома, а навпаки, активно допомагали літнім людям під час карантину, ставши частиною глобальною руху допомоги під час пандемії COVID-19.
За цей час ініціатори марафону добрих справ «Добросусіди» закупили півтони продуктових наборів літнім людям. Всі вони так чи інакше в умовах карантину перебували на самоізоляції та потребували нашої уваги й підтримки. Крім того, проведена локальна медіа кампанія для мобілізації волонтерського руху та профілактики захворювання на COVID-19.
«Сподіваємося, що ця невелика допомога стала в нагоді нашим літнім людям під час карантину. Дякуємо Фонду родини Загорій за можливість разом робити добрі справи у рідному місті! Та закликаємо бізнес та інших благодійників також долучатися до ініціативи, адже це насправді важливо та необхідно сьогодні», – зазначив Євген Гомонюк, координатор проекту «Добросусіди», менеджер з комунікацій КУ «Агенція розвитку Миколаєва».
Про свої враженнями від проведення марафону добра розповідає волонтерка-добросусід Єлизавета Левченко: «Крутий проект, який допомагає не тільки тим, хто потребує, а і самим волонтерам. Адже кожна добра справа розвиває в людині її людські якості».
Дівчина щиро вірить в ефект бумерангу та радить іншим частіше брати участь в благодійних ініціативах, незважаючи ні на що: «Це завжди нові, яскраві емоції, нові знайомства та корисні справи. Ти прийдеш додому і будеш точно знати, що день пройшов не дарма. Подарував людям гарні емоції та передав ресурси для життя. Пам’ятай, що добро завжди повертається! )) Особисто я дуже рада, що була приналежна до цього проекту».
Адресну доставку продуктових наборів пенсіонерам надавали централізовано через територіальні центри соціального обслуговування міста Миколаєва. Декілька разів на тиждень соціальні працівники разом з волонтерами-добросусідами доставляли ці набори підопічним, які найбільше їх потребують. А це люди похилого віку, особи з інвалідністю та ветеранів Другої світової війни, яким потрібен догляд поза межами стаціонарних медичних закладів.
Про отриманий досвід волонтерської роботи розповідає найактивніший учасник ініціативи Артем Кривцов: «Стати волонтером-добросусідом, це дуже важливе завдання, бо допомагаючи людям, ти маєш змогу змінити ситуацію на краще, хоч на невеликому рівні, починаючи з себе. Стати волонтером – це є велика радість, приєднавшись до дружньої та працьовитої команди… Спільно із соцпрацівниками протягом шести тижнів доставляли продовольчі набори літнім людям, які знаходилися на самоізоляції. Найбільше всього запам’ятався час, коли ми доставляли продовольчі набори та подарунки ветеранам Другої світової війни. На мою думку, це була найважливіша місія для волонтерів-добросусідів. Мені дуже пощастило з колективом відділення Центрального району, бо саме тут працюють першокласні фахівці, які навчили мене не тільки волонтерській роботі, а й психології».
Хлопець розказав про найбільші виклики та головні досягнення за весь час участі у проекті: «Доставляти продовольчі набори – це не лише фізична, а й психологічна робота. Оскільки більшість літніх людей одинокі, а деякі ще й мають інвалідність, тому вони потребують особливої уваги та психологічної підтримки…Вважаю, що проєкт змінив моє життя, оскільки замість того, щоб сидіти склавши руки під час загальнонаціонального карантину, ми активно допомагали тим, хто потребує нашої уваги й підтримки. Бо ми не тільки допомогли соціальним робітникам налагодити ефективну та швидку доставку продовольчих наборів людям похилого віку, а й підтримали їх у важкий час».
Проект «Добросусіди» впровадив ГО «Ресурсний центр громадських ініціатив» у партнерстві з КУ «Агенція розвитку Миколаєва», Управлінням молодіжної політики Миколаївської міської ради та Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради в рамках ініціативи #ЩедрийВівторокNOW за фінансової підтримки Zagoriy Foundation.