Стартував проєкт підтримки соціальних закладів Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей

Завдяки проєкту «Посилення стійкості та захист постраждалих від конфлікту осіб, громад та систем у центрі та на сході України» Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» планує багатосторонню ...

Додано:
makukham

2805
Стартував проєкт підтримки соціальних закладів Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей

Завдяки проєкту «Посилення стійкості та захист постраждалих від конфлікту осіб, громад та систем у центрі та на сході України» Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» планує багатосторонню допомогу соціальним установам громад. Сюди входять і місця тимчасового проживання (МТП) тих, хто змушений тікати від війни, й установи, які надають різноманітні послуги всім жителям громад. Таким чином ми зможемо допомогти не лише ВПО, а й усім постраждалим від наслідків війни.

Нам важливо поліпшувати умови місць тимчасового проживання, де зараз мусять перебувати люди. Для багатьох це єдина можливість отримати дах над головою, тому всі МТП слід гідно устаткувати, — розповідає проєктна координаторка Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Юлія Сучок. — Важливо, щоб ці приміщення були доступними для літніх людей, людей з інвалідністю чи людей, яким важко пересуватися. Усі ці люди повинні мати доступ до спільної кухні чи санвузла без потреби просити допомоги. 

Найчастіше ремонти в таких комунальних будівлях зроблено давно й без урахування вимог доступності: замість душових там ванні кімнати без доступу колісних крісел, а всередині стоять ванни з високими бортами й без поручнів. Іноді заклади самі звертаються з запитом на покращення доступності приміщень. Наприклад, у Дніпропетровській області надійшов запит на підйомник на другий поверх у МТП, де живе багато літніх людей, яких неможливо розмістити лише на першому поверсі. У таких приміщеннях здебільшого старі вікна, які легко руйнуються вибухами. Саме тому наша команда замінює їх передусім. Часто ремонтуємо й санвузли.

— Те, що ми робитимемо в конкретному населеному пункті, залежить від пріоритетів конкретної громади. Саме вони для нас основний орієнтир, — зазначає Юлія Сучок. — Крім того, ми враховуємо й достатність ресурсів, які можемо виділити в межах цього проєкту для повноцінного задоволення певної потреби.

Також Фонд планує придбати для МТП і медичних закладів меблі й техніку, щоб вони змогли створити більше місць для людей. Головний наш пріоритет у медичних закладах (амбулаторіях чи лікарнях) — заміна вікон. А от у терцентрах, центрах соціальних служб і ЦНАПах ми передусім поліпшуємо доступність, щоб будь-хто з громади міг скористатися їхніми послугами. 

 

Проєкт «Посилення стійкості та захист постраждалих від конфлікту осіб, громад та систем у центрі та на сході України» реалізовує БО БФ «ССС» спільно з міжнародною гуманітарною організацією CARE за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.


Тематика публікації:     

Останні публікації цього розділу:

У двох громадах Миколаївщини успішно реалізують Плани відновлення і розвитку, що мають зелену складову

В Кіптівській громаді на Чернігівщині завершилось публічне обговорення проєкту Статуту громади

Чи можна виключити засновників громадської організації з ЄДР: пояснення від експертів

Як громади долають виклики в межах ініціативи «REPAIR Ukraine»

Як громадський контроль впливає на ефективність публічних закупівель?

Ланцюжок довіри у Запоріжжі між поколінням, що навчається, і поколінням, що бореться