На Миколаївщині відбувся тренінг «Школа розвитку громади села»

Як громадам сіл не проґавити можливості реформ для гідного життя? Саме відповідь на це питання допомагають  знайти у Ресурсному центрі демократії участі та самоорганизації Миколаївщини» (РЦ). Так ...

Додано:
frgn

DSC01169
На Миколаївщині відбувся тренінг «Школа розвитку громади села»

Як громадам сіл не проґавити можливості реформ для гідного життя?

Саме відповідь на це питання допомагають  знайти у Ресурсному центрі демократії участі та самоорганизації Миколаївщини» (РЦ).

Так 29 лютого – 2 березня 2016 р. сорок представників органів місцевого самоврядування районних державних адміністрацій та громадськості більшості районів області у чергової «Школі розвитку громади села» разом проаналізували досвід формування спроможних місцевих громад та вивчили можливості  і загрози що відкрили реформи  для фінансування Державним фондом регіонального розвитку (ДФРР ) у 2016 р. та 2017 р., державним бюджетом та іншим донорами.

Фотозвіт тренінгу. Навчальні матеріали тренінгу

Експерти РЦ  – Доценти ОРІДУ НАДУ при Президентові України Олеся Голинська та доцент ОРІДУ НАДУ Михайло Свірін, а також заступник начальника Управління економіки Миколаївської обласної державної адміністрації Лілія Машкова запропонували насичену програму, що містила:

  • по-перше, роз’яснення «людською мовою» нових вимог законодавства України для сіл/селищ, що планують добровільно об’єднатись у спроможну місцеву громаду. Зокрема, особливості формування бюджету, практичні питання виконання делегованих повноважень та роботи виконавчого апарату.
  • по-друге, вивчення практичних питань захисту прав та інтересів мешканців сіл при формуванні та реалізації програми соціально-економічного розвитку/бюджету об’єднаної громади.
  • по-третє, практикум розробки проектів та заявок на отримання грантів від ДФРР.

При підтримці РЦ випускниками Школи 22 громади сіл Первомайського району прийняли Статути з механізмами демократії участі та самоорганізації. А Куцурубська  об’єднана сільська громади  перша в України прийняла Статут. У 2016-17 року громадою при методичної та грантової підтримки Фонду за кошти МФ «Відродження» на основі демократичних статутних процедур буде сформована довготермінова Стратегія розвитку та створено умови для запровадження належного врядування.

Прес-служба ММГО «Фонд розвитку м. Миколаєва».

_________________________________________

«Школа розвитку громади села»  відбулась в рамках проекту ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» на тему: «Дієве безпосереднє народовладдя у селах і містах Миколаївщини» за підтримки МФ «Відродження».

Навчання є черговим заходом трирічного проекту «Залучення мешканців сіл та міст до формування та комплексного розвитку спроможних територіальних громад», що реалізується ММГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» при партнерстві з Миколаївською обласною радою, Миколаївською обласною державною адміністрацією згідно рішення №7 Миколаївської обласної ради від 30.07.2015 року «Про затвердження Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках..» та на виконання завдання 3.2.2. Стратегії розвитку Миколаївської області на період до 2020 року».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я