Допомогти тим, хто допомагає. Волонтери Закарпаття отримали сучасну комп’ютерну техніку від ПРООН і уряду Британії

Закарпатська область прихистила чи не найбільшу кількість переселенців – понад 380 тис. І тих, хто транзитом прямував за кордон, і тих, хто залишився в регіоні. Тож від перших днів війни забезпечення ...

volunteers
Допомогти тим, хто допомагає. Волонтери Закарпаття отримали сучасну комп’ютерну техніку від ПРООН і уряду Британії

Закарпатська область прихистила чи не найбільшу кількість переселенців – понад 380 тис. І тих, хто транзитом прямував за кордон, і тих, хто залишився в регіоні. Тож від перших днів війни забезпечення людей гуманітарною допомогою, одягом, харчовими продуктами, розміщенням, роботою стало головним – звісно, крім безпеки регіону – завданням області, над яким вона активно працює дотепер разом із волонтерами та благодійниками.

Щодня, без перерв і вихідних, волонтерські та благодійні організації Закарпаття отримують сотні звернень вимушених переселенців. Утім інколи самим волонтерам не вистачає необхідного у повсякденній діяльності, як-от сучасної комп’ютерної техніки, принтерів тощо. Тож у межах проєкту «Посилення стійкості громад», який  у регіоні реалізується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у партнерстві із Закарпатською обласною військовою адміністрацією за фінансової підтримки уряду Великобританії, штабам волонтерських і благодійних організацій в Ужгороді, Мукачеві, Вишкові передали п’ять ноутбуків і три моноблоки. Зокрема, для створення й супроводу баз даних людей та їх потреб, ведення приймання та розподілу гуманітарної допомоги, проживання та харчування тощо.

Ще три ноутбуки, два моноблоки й три інтерактивні дошки отримали територіальні громади. Наприклад, Горінчівська громада на Хустщині – для Центру надання соціальних послуг, Ставненьска в Ужгородському районі – для Центру культури, дозвілля та спорту, до заходів якого також залучають переселенців. Власне, ця допомога і цей проєкт ПРООН в Україні передбачає насамперед підтримку стійкості громад. Проте в нинішніх реаліях важливо допомогти і волонтерам.

Загалом нині на Закарпатті зареєстровано близько 3 100 громадських організацій та благодійних фондів, кожен волонтерить на своєму фронті. Це потужний і вмотивований рух. У Закарпатській адміністрації, органах місцевого самоврядування кажуть, що дуже цінують таку допомогу.

фото: БФ «Віра.Надія.Любов» 

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Види когнітивних спотворень та їхній вплив — на тренінгу про психологічну безпеку журналістів

21 Docudays UA: Саунд­скейпінг пам’яті, низові культурні простори та європейський кіноринок — добірка дискусій DOCU/PRO та DOCU/СИНТЕЗ

Пів тисячі молодих лідерів і лідерок закінчили "Школу молодіжних рад"

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?