Дослідження «Потреби та робота НУО під час війни» від Zagoriy Foundation

Zagoriy Foundation провів міні дослідження українського благодійного сектору та його потреб в Україні. З 24 лютого наше життя та середовище повністю змінилися: інформаційний простір, пріоритети, ...

Сайт_1
Дослідження «Потреби та робота НУО під час війни» від Zagoriy Foundation

Zagoriy Foundation провів міні дослідження українського благодійного сектору та його потреб в Україні. 

З 24 лютого наше життя та середовище повністю змінилися: інформаційний простір, пріоритети, іноді навіть фокус діяльності. Благодійністю почав займатися майже кожен українець. І яка ж ситуація у благодійному секторі? Як виглядає робота сьогодні та чи змінюють організації фокус діяльності? Які потреби виникають, що потрібно, щоб їх задовольнити та на що варто звернути увагу — детальніше у дослідженні «Потреби та робота НУО під час війни» від Zagoriy Foundation».

Одна з головних його цілей — виявити потреби організацій у воєнний час, щоб донори мали можливість ефективно розподіляти ресурси, а благодійні організації — бачити «білі плями» та зосереджуватися на допомозі, яка дійсно потрібна.

Дослідження ділиться на дві частини: зведена аналітика даних з опитування та перевірка гіпотез на основі аналітики. 

Які теми ми розкрили через опитування респондентів?

  • Фокус діяльності організацій.
  • Локація діяльності. 
  • Потреби та їхня задоволеність.
  • Стан команди у період війни.
  • Побудова партнерств. 

Позитивні новини:

Приємно було дізнатися, що переважна більшість благодійних організацій під час війни допомагають бенефіціарам, які визначені статутною діяльністю. Вони чітко тримають фокус роботи, що допомагає благодійності розвиватися стало. Проблеми та бенефіціари мирного часу не зникли, тож важливо пам’ятати свою основну місію та працювати в цьому напрямку. 

Але також варто зазначити, що одним з найпопулярніших напрямків є збір гуманітарної допомоги мирному населенню, яке постраждало внаслідок повномасштабного вторгнення. 

Найменш популярними темами виявились адвокаційна діяльність та оцінка руйнувань та втрат.

А що з приводу партнерств?

Благодійний сектор зараз відчуває велику потребу в підтримці та співпраці. 85% опитаних організацій зазначили, що розглядають можливості партнерств. Нинішні потреби — нагальні, часто унікальні та безпрецедентні, тому очікувано, що благодійники потребують допомоги та кооперації. Кожен з нас має певну експертизу, варто ділитися та приймати допомогу.

На питання: «Чим НУО можуть бути корисними для інших установ?», найчастіша відповідь – «Координація дій». Некомерційний сектор відкритий до кооперації для реалізації благодійних потреб.

Благодійний сектор перебуває тільки на початку змін, і ми ще будемо спостерігати за подальшим розвитком, але важливо розуміти проміжні результати та реагувати на актуальні потреби. 

Детальну інформацію шукайте у дослідженні за посиланням.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я