Довідки ПЦР та вакцинація – КримSOS розповіли про нове на КПВВ з Кримом

У січні на КПВВ з Кримом продовжують робити вакцинацію від коронавірусу, на «Чонгарі» нарешті почали видавати довідки з результатом експрес-тестування. А на пункті «Каланчак» стало значно чистіше – ...

ava-2021.-o1
Довідки ПЦР та вакцинація – КримSOS розповіли про нове на КПВВ з Кримом

У січні на КПВВ з Кримом продовжують робити вакцинацію від коронавірусу, на «Чонгарі» нарешті почали видавати довідки з результатом експрес-тестування. А на пункті «Каланчак» стало значно чистіше – сервісну зону передали на баланс державного підприємства. 

Про це розповідають спеціалісти КримSOS. Вони відвідали пункти пропуску на кримській адмінмежі та розповіли про зміни у січні. 

Вакцинація – збирайте компанію або їдьте до амбулаторії 

На адмінмежі з Кримом з 1 грудня 2021 року працюють пункти вакцинації від коронавірусу. З понеділка по п’ятницю з 09:00 до 15:00 медична бригада робить щеплення вакцинами Pfizer, Moderna та Coronavac. 

«На момент візиту до КПВВ, на Чонгарі за день ніхто з кримчан не захотів зробити щеплення, а на Каланчаку – аж вісім людей заповнювали анкети для вакцинації», – ділиться Марія, юристка КримSOS.

На «Чонгарі» вакцинацією займаються працівники «Червоного Хреста» – тепер на зміни виходять по два медики. На обох КПВВ інформацію про щеплення одразу не вносять у базу. Дані передають до амбулаторій, там же видають і паперові сертифікати.   

«Одна ампула вакцини Moderna розрахована на десять людей, а Pfizer – на шість. Відповідно, потрібно зачекати поки набереться відповідна кількість охочих або зібрати компанію для того, щоб вам зробили щеплення саме цими препаратами. Заради однієї людини не відкриють ампулу у пункті вакцинації на КПВВ, – розповідає Марія, – Тобто кримчани або погоджуються на Coronavac, де ампула на одну персону. Або  чекають, поки збереться потрібна кількість охочих, що зараз не реально. Можна також поїхати до амбулаторії до Генічеська чи у село Чонгар».

Марія радить дзвонити до медустанови та дізнаватись там інформацію, щодо наявності конкретної вакцини. Нагадуємо контакти та адреси: 

  • Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини, село Чонгар, вул, Шевченка, 68 А. Тел. 098 360 90 97
  • Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини у м. Генічеськ, проспект Миру, 130. Тел: (05534) 32508

Довідки з результатами тестування на коронавірус – нарешті і на КПВВ «Чонгар» 

Для поїздки залізничним транспортом пасажирам потрібно показати сертифікат вакцинації. Підійде також довідка з негативним результатом експрес-тестування, що дійсна 72 години. Такі довідки нарешті  почали видавати на КПВВ «Чонгар».

«Кримчани часто використовують довідки з результатами ПЦР-тестування для поїздок потягом у Новоолексіївці», – ділиться Марія.

Пропускають без додатка «Вдома» 

З 30 грудня 2021 року тим, хто їде з окупованого Криму в материкову Україну не потрібно встановлювати додаток «Вдома», скасували і обов’язкову самоізоляцію. 

«Це рішення значно спростило життя пересічних українців, тепер їм не треба шукати лабораторію на материку, яка б здійснила терміновий ПЦР-тест, звичайно це також заощаджує їхні кошти», – зазначає Олексій Тільненко, координатор Херсонського офісу КримSOS.

Проте у січні значно зменшилась кількість людей, які їдуть з окупованого Криму.  

«Їдуть тільки у разі гострої необхідності. Дорога взимку завжди важча через погані дороги та холодну погоду», – вважає Олексій Тільненко. 

Каланчак – на балансі Державного підприємства «Реінтеграція і відновлення»

У грудні КПВВ «Каланчак» остаточно передали на баланс Державного підприємства «Реінтеграція і відновлення». Зараз там працює команда співробітників, які займаються обслуговуванням сервісної зони. 

«Раніше на Каланчаку прибирали силами місцевої влади. І це робили не кожен день. А, наприклад, спеціалісти ЦНАПу самостійно прибирали у себе, – розповідає Марія, – Зараз також  планують оголосити тендер на вивезення сміття». 

За словами спеціаліста КримSOS, на обох пунктах пропуску люди зігріваються у приміщенні ЦНАПу. 

«Випити чаю на КПВВ «Каланчак» можна ще й у місцевому кафе, де також тепло. А на пункті «Чонгар» людей пускають ще й у автостанцію, яка поки не почала повноцінно працювати», – ділиться Марія. 

Переглянути інфографіку про ситуацію на КПВВ з Кримом у грудні можете у статті тут.   


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я