Дві українські команди увійшли до десятки фіналістів Foodathon 2024

В онлайн хакатоні Foodathon 2024 взяли участь майже 700 учнів (233 команди) з 35 країн Африки та Європи. До десятки найсильніших увійшли дві об’єднані команди з України – українсько-турецька Future ...

Foodathon-Virtual-2024-768x768
Дві українські команди увійшли до десятки фіналістів Foodathon 2024

В онлайн хакатоні Foodathon 2024 взяли участь майже 700 учнів (233 команди) з 35 країн Африки та Європи. До десятки найсильніших увійшли дві об’єднані команди з України – українсько-турецька Future Vibes – Future Health та українсько-ганська з проєктом “Eco Plates”.

Від України для участі у цьогорічному Міжнародному конкурсі Foodathon 2024 від Junior Achievement Ukraine було зареєстровано 9 команд. До фіналу потрапили дві: об’єднана команда Future Vibes Future Health Лісоводського ПАЛ, Хмельницька область, з однолітками з Туреччини та об’єднана команда AgriLife Ірпінського фахового коледжу економіки та права, Київська область, з однолітками з CONFOODENCE, Гана.

FOODATHON_2024_1

Good Vibes – Good Health представили проєкт «GreenMenu». Це онлайн-платформа та мобільний додаток, які допомагають користувачам знаходити ресторани, в яких є страви з екологічно чистих місцевих продуктів.

«Клієнти закладів харчування можуть знаходити ресторани, які пропонують екологічно відповідальні страви, переглядати меню з детальною інформацією про походження інгредієнтів і вплив на навколишнє середовище, що дозволяє робити свідомий вибір під час замовлення їжі», – розповідають учні Лісоводського ПАЛ.

«Страви з додатку мають рейтинг екологічності, який визначається на основі таких факторів, як відстань транспортування, методи вирощування та використання перероблених або місцевих продуктів. А за замовлення страв із високою оцінкою клієнти отримають винагороди та знижки», – додає Наталія Боровик, керівник групи та викладачка Лісоводського ПАЛ.

Також за допомогою такої платформи місцеві фермери можуть розміщувати пропозиції екологічно вирощених продуктів, а заклади харчування замовляти їх напряму. Презентацію ідеї можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=q9OSPtd2X5o

468434083_566453815976969_5031136552086144382_n

AgriLife презентували проєкт «Eco Plates». Учасники працювали над дизайном біорозкладного посуду та аксесуарів для сервірування столу, запропонувавши використати у виробництві безпечні для навколишнього середовища матеріали: кавову гущу, пшеничні висівки, кукурудзяний крохмаль, цукрову тростину тощо. Для цього учні планують налагодити зв’язки з виробниками посуду, розробити власний дизайн посуду (тарілок, чашок, стаканчиків), приборів та аксесуарів (підсвічників, серветниці, кільця для серветок), пакетиків для напоїв тощо.

«Створимо власний сайт та додаток для реклами, просування та продажу власної продукції та інших виробників. Наша мета – відкрити онлайн-магазин з продажу екологічно чистого посуду з усього світу. Сайт і додаток допоможуть  клієнтам отримати інформацію про досягнення у сфері виробництва біорозкладного посуду, обрати продавця, отримавши всю докладну інформацію про нього і його товар», – розповіли про проєкті учні Ірпінського фахового коледжу економіки та права.

Презентацію ідеї можна переглянути тут: https://youtu.be/BN2lA8BgxEE?si=03qpIRvpYTVIcP7X

Переможцями стали CarbonTrail від Junior Achievement Slovensko та JA Ivory Coast зі своїм вражаючим «CarbonTrail Score», унікальним рішенням для вимірювання вуглецевого сліду харчових продуктів для більш стійкої харчової системи.

Довідка:
Foodathon 2024 – це можливість для молоді віком від 15 до 18 років об’єднатися в інтернаціональні команди з учнями інших країн, щоб впроваджувати інновації та створювати рішення, які формуватимуть майбутнє харчової індустрії.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Як покращити Методику місцевих енергетичних планів: DiXi Group підбив підсумки проєкту з розробки МЕПів для громад

«Дорослішання: поговоримо по-юридичному»: уЛьвові відбулася лекція для школярів

Щотижнева добірка вакансій вже на порталі

Краса та гідність: Жінки-переселенки опанували перукарську майстерність

Естонсько-український діалог у дії: жінки Кіровоградщини відвідали Таллінн