Директор IDF-Україна: Зміни, що були проведені завдяки реформі прокуратури, потрібно захистити
Зміни, що були проведені завдяки реформі прокуратури, потрібно захистити.Про це заявила директор Фонду Інновацій та Розвитку-Україна Людмила Євсєєнко, йдеться у колонці для “Української ...
Додано:
Тетяна Білоцерківець
Зміни, що були проведені завдяки реформі прокуратури, потрібно захистити.
Про це заявила директор Фонду Інновацій та Розвитку-Україна Людмила Євсєєнко, йдеться у колонці для “Української правди”.
Головною метою реформи прокуратури було докорінно змінити стандарти діяльності органів прокуратури. Зробити прокуратуру ефективною та такою, яку б поважало суспільство в незалежності від політичної ситуації в країні та від очільника головного офісу на Різницькій. Щоб дії та рішення генерального прокурора не підлягали сумніву, а з жодним прокурором в країні не можна було “домовитися”.
Саме тому, за словами Людмили Євсєєнко, під час атестації регіональних прокурорів Фонд Інновацій та Розвитку, який я очолюю, ініціював всеукраїнську громадську кампанію зі збору інформації щодо доброчесності, професіоналізму та етики кандидатів на посади регіональних прокурорів.
“Ми вважаємо, що громадськість, активісти, журналісти-розслідувачі мають бути максимально залучені до реформи прокуратури, оскільки саме вони мають ту неоціненну масу інформації щодо кожного кандидата в регіональні прокурори, що може бути корисною Офісу генерального прокурора, а саме робочим та кадровим комісіям, що безпосередньо оцінюють кандидатів”, – зазначила Л.Євсєєнко.
Особливо цікава інформація до нас надходить з регіонів, де всі знають про кожного багато, знають, як живуть прокурори, на яких автівках їздять, який спосіб життя ведуть.
“Ми хочемо, щоб кадрові комісії, які проводитимуть співбесіди з кандидатами в прокурори регіональних прокуратур, запитали в одного прокурора, яким чином він отримав від батька в подарунок 2-кімнатну квартиру в Рівному, яка коштує всього лише 50 000 гривень.
А в іншого прокурора запитали, яким чином у його декларації за 2017 рік з’явилися чотири елітні авто, право користування двома квартирами і подарунок у майже півмільйона гривень. Так само було б цікаво поставити ще одному прокуророві питання, хто ж він – прокурор чи бізнесмен?”, – говорить директор ФОнду Інновацій та Розвитку-Україна.
За її словами, всю отриману інформацію від громадськості Фонд Інновацій та Розвитку передасть в Офіс генерального прокурора.
“При цьому ми вже маємо попередні аналітичні результати, що свідчать про те, що кандидати в прокурори регіональних прокуратур, які мають так звані фактори ризику – чи то велику кількість нерухомості, чи велику кількість автівок, чи були фігурантами великих корупційних скандалів – навіть не подавали свої документи на проходження атестації.
І це надзвичайно класний показник, який означає, що прокурори бачили заздалегідь, що вони під час співбесід не змогли б пояснити кадровим комісіям походження своїх статків. Саме це і було закладено в реформу, і дуже б хотілося, щоб так і було надалі. Це ті принципи, з яких не можна звернути, в іншому випадку реформа перетвориться на профанацію і все залишиться без змін”, – зазначила Л.Євсєєнко.