Дискусія з питань розвитку дрібного сільгоспвиробництва відбулася у Знам’янці
«Круглий стіл» на тему «Угода про асоціацію: поради для дрібних сільгоспвиробників» пройшов у Знам'янці 28 жовтня. Участь у заході взяли представники фермерських господарств, представники органів ...
Додано:
Громадський Простір
«Круглий стіл» на тему «Угода про асоціацію: поради для дрібних сільгоспвиробників» пройшов у Знам’янці 28 жовтня. Участь у заході взяли представники фермерських господарств, представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
З самого початку «круглого столу» розпочалась активна дискусія щодо наболілих проблем вітчизняного сільгоспвиробництва. Аграріїв цікавило, якою має бути бажана структура посівів, яким чином розвиватися сільгосппідприємствам в умовах недосконалості законодавства? Ставилися питання й про те, звідки взяти кошти на розвиток та модернізацію виробництва, куди реалізувати вирощену продукцію та як збільшити свій прибуток?
Михайло Селінний, завідувач кафедри природокористування та техногенної безпеки Чернігівського національного технологічного університету, наголосив на необхідності диверсифікації виробництва та відходження від практики вирощування монокультур.
Координатор молочного напрямку Швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» (2012 -2016) Руслан Білик запропонував перехід на органічне виробництво, як один з варіантів збільшення прибутку сільгосппідприємств. Також він розповів про основні кроки щодо приведення виробництва до відповідних норм.
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської облдержадміністрації Марія Чорназапропонувала присутнім можливі варіанти пошуку коштів для розвитку сільгоспвиробництва. Це можуть бути відшкодування частини відсотків по кредитах, можливість отримання безвідсоткового кредиту від фонду підтримки фермерських господарств та залучення коштів за проектами міжнародних інституцій. Окрім цього, експерт окреслила вимоги та проблеми, що можуть виникнути при зверненні до цих джерел.
“Круглі столи” проводяться в рамках проекту «Діалог щодо дій дрібних сільгоспвиробників в умовах асоціації з ЄС», що реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Полтавським, Кіровоградським центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації, Товариством «Український народний дім в Чернівцях» за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».