Екоуроки для роз’яснення причин і наслідків зміни клімату розпочалися на Одещині

Волонтери Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» почали проводити екоуроки у школах міст, сіл і селищ Одеської області, яка останнім часом особливо потерпає від ...

Додано:
Uliana Kovalchuk

Граємо в екогру на уроці щодо змін клімату
Екоуроки для роз’яснення причин і наслідків зміни клімату розпочалися на Одещині

Волонтери Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» почали проводити екоуроки у школах міст, сіл і селищ Одеської області, яка останнім часом особливо потерпає від штормів. Підтримку в проведенні екоуроків надали керівники місцевих відділів освіти на Одещині.

Граємо в екогру на уроці щодо змін клімату

Раніше аналогічні екоуроки щодо зміни клімату розпочато  у промислово забруднених Луганській, Донецькій і Харківській областях. ВМГО «Студентське братство» проводить екоуроки з метою поширення серед молоді розуміння причин та наслідків зміни клімату, способів громадської участі у лобіюванні рішень місцевих органів, які сприятимуть адаптації заходів з озеленення міст до зміни клімату. Особливу увагу лектори приділяють роз’ясненню дієвості залучення кожного волонтера до просвітницької та адвокаційної роботи щодо зміни клімату.

Залучення юних громадян до громадського лобіювання та просвітницької діяльності у сфері захисту довкілля  становлять однин з компонентів проекту «Школа громадянської освіти для молоді Сходу України», який здійснює ВМГО «Студентське братство» за підтримки будівельної компанії «Будівництво і монтаж», евакуйованої з окупованого Донецька.

Під час презентацій лектори-студенти завдяки мотивуючим відеороликам та екологічним іграм поширюють інформацію серед школярів про проблем зміни клімату. Вони розповідають про шляхи адаптації до цих змін, і на власних прикладах розкривають способи громадської участі у захисті довкілля. Після екоуроків охочі школярі  записуються до лав волонтерів для участі в подальших екопросвітницьких заходах. Такі заходи вже заплановано і на Одещині за участі школярів.

До проведення екоуроків на Одещині залучилися  волонтери   ВМГО Студентське братство» – студенти Одеського національного університету імені О.Мечникова, а також Анна Черковська, яка здобуває педагогічну освіту у Слов’янську в Донбаському державному педагогічному університеті. Анна зазначає, що після погодних катаклізмів у жовтні, які спричинили падіння сотень дерев саме на Одещині, питання адаптації до зміни клімату цікавлять освітян та учнів особливо. Студентка додала: «Ми співпрацюємо із вчителями біології та географії. Також ми обговорюємо пропозиції для міської влади про види дерев, що найкраще зможуть витримувати зливи і штормові вітри. Спільно з фахівцями у справі озеленення ми хочемо запропонувати, які дерева найкраще було б висадити на місце зламаних».

Наслідки змін клімату в Одесі. Фото Уляни Ковальчук

Активісти ВМГО «Студентське братство» планують заходи громадського лобіювання, використовуючи посібник «Адаптація до зміни клімату: зелені зони міст на варті прохолоди», виданий ГО УЕК “Зелена Хвиля” за підтримки Національного екологічного центру України в рамках програми Climat Forum East II.

Анна Черковська повідомила, що до одеської міської ради ВМГО «Студентське братство» вже звернулася із запитом про те, які види дерев найбільше зазнали ушкоджень під час осінніх штормів та злив. Активісти пропонуватимуть міській раді замінювати їх на більш стійкі та, разом з тим, ефективні у поглинанні парникових газів та зменшенні літньої спеки у містах.

Водночас, під час інтерактивних презентацій із школярами лектори Студентського братства використовують також посібник «Граючи змінюємо світ: посібник екологічних ігор з тематики зміни клімату», що розроблений спільно ГО «Колегія екологічної освіти «Світ Освіт» та Українським екологічним клубом «Зелена Хвиля» за підтримки Національного екологічного центру України у рамках програми Climat Forum East II.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я