Екскурсія в’язницею: що чекає на людину за ґратами, окрім відбування покарань (ВІДЕО)
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) запрошує переглянути першу стрічку відеопроекту «Життя за ґратами» «Покарання ув’язненням ...
Додано:
Vlr
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) запрошує переглянути першу стрічку відеопроекту «Життя за ґратами» «Покарання ув’язненням в Україні. Теоретичні основи та практика».
Стрічка ознайомлює глядача із особливостями роботи тюремної системи, формальними нормами та реаліями життя людини за ґратами на прикладі роботи Роменської виправної колонії та Сумського слідчого ізолятора.
Шляхом підвищення рівня правової обізнаності широкого кола громадян, а отже покращення комунікації з органами державної влади, документально-пізнавальний відеопроект «Життя за ґратами» має посприяти уникненню та недопущенню ситуацій, пов’язаних з неправомірними діями адміністрації в’язниць.
Про ідею створення відеопроекту «Життя за ґратами» розповів Олександр Федорук, керівник програми Асоціації УМДПЛ «Права людини за ґратами»: «В інформаційному середовищі існує стереотипне уявлення про місця позбавлення волі, зокрема про людей, які там відбувають покарання. Це спонукало нашу команду у доступній формі відповісти на прості запитання, що можуть виникати у людей: Чим виправна колонія відрізняється від слідчого ізолятора? Що відбувається з людиною, коли вона потрапляє у в’язницю?».
«Цю стрічку можна назвати екскурсією в’язницею. Глядач проходить шлях людини від моменту її потрапляння до слідчого ізолятора до переведення в установу виконання покарань. Окремий блок присвячений темі довічного ув’язнення. Оскільки відеопроект перш за все створений з навчальною метою, не весь відзнятий матеріал увійшов до стрічки. Поза стрічкою залишилось багато суто людських історій про те, як людина потрапляє у в’язницю та що вона відчуває зараз», – розповіла Ксенія Кравцова, режисер стрічки.
У подальшому відеопроектом «Життя за ґратами» передбачено створення низки стрічок, про конкретні аспекти правових основ діяльності тюремної системи. Основою першої стрічки проекту «Покарання ув’язненням в Україні. Теоретичні основи та практика» став відеоматеріал студії Real Stories Production.
Соломія Кручова, монітор Національного превентивого механізму, активістка Тернопільської Правозахисної Групи, підтвердила необхідність показувати широкому загалу людей подібні просвітницькі стрічки: «При спілкуванні з друзями я розумію, що у суспільстві переважає негативне стереотипне уявлення про діяльність тюремної системи. Причому, люди часто не уявляють, що, окрім власне відбування покарань, відбувається за ґратами. Стрічка «Покарання ув’язненням в Україні. Теоретичні основи та практика», поділена на три частини, чітко показує шлях людини, яка потрапляє у слідчий ізолятор, колонію, а також перебуває на довічному ув’язненні. Пояснюється те, як відбувається перевірка, огляд, взяття відбитку пальця тощо – весь процес, через який проходить людина».
Показ першої стрічки відеопроекту, що відбувся 15 березня 2017 року у просторі “MediaHub” (Київ), відвідали представники громадських та міжнародних організацій, монітори Національного превентивного механізму та представники державних органів влади, зокрема Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України.
Після показу стрічки глядачі долучитися до дискусії за участю Олександра Федорука, керівника програми Асоціації УМДПЛ «Права людини за ґратами», Ксенії Кравцової, режисера стрічки, Олександра Гатіятуліна, правозахисника, Голови правління ГО “Моніторів НПМ «Україна без тортур»”, Віталія Хведчука, начальника відділу ресоціалізації засуджених Департаменту пробації Міністерства юстиції України, Ірини Білик, правозахисниці, регіонального координатора зв’язків із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області.
Детальніше про результати дискусії – за посиланням: http://bit.ly/2ndOSDz
Переглянути стрічку можна на Youtube-каналі Real Stories Production: http://bit.ly/2kU3lUx
Відгуки, побажання та запити на отримання додаткової інформації надсилайте за адресою: [email protected]