Експерти Кримської платформи: гуманітарна політика у формуванні майбутнього Криму

Громадська організація «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» розпочала реалізацію проєкту «Формування комплексного бачення та рекомендацій органам державної влади ...

Кримська платформа
Експерти Кримської платформи: гуманітарна політика у формуванні майбутнього Криму

Громадська організація «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» розпочала реалізацію проєкту «Формування комплексного бачення та рекомендацій органам державної влади України щодо подолання наслідків окупації та викликів у процесі реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя у 4 сферах: інформаційній, освітньо-науковій, культурній, релігійній».

Метою проєкта є створення базового документу у 4 сферах (інформаційній, культурній, релігійній, освітньо-науковій) з рекомендаціями щодо формування і реалізації державної політики, які є невід’ємними складовими з розробки Концепції гуманітарної державної політики реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Проєкт реалізовуватиметься зусиллями експертів робочої групи “Гуманітарна політика” Експертної мережі Кримської платформи, до складу якої на цей момент входить понад 26 експертів за підтримки Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Робота експертів в межах проекту буде спрямована на розв’язання проблеми, що наразі існує в державній політиці щодо деокупації та реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя – відсутність заходів,  спрямованих на комплексне подолання наслідків тривалої окупації та викликів реінтеграції півострова в інформаційній, культурній, освітньо-науковій та релігійній сферах.

«Основним завданням для експертів буде узагальнення попередніх концепцій державної політики та напрацювань громадянського суспільства у сфері державної політики щодо деокупації та реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя у 4 сферах: освітньо-науковій, релігійній, культурній, інформаційній; грунтовному аналізі поточної ситуації на Кримському півострові у цих сферах, визначенні викликів, ризиків та загроз, які постануть під час реінтеграції, а також напрацюванні рекомендацій до формування та реалізації державної політики з метою подолання цих викликів. Також варто підкреслити, що розроблені рекомендації можуть у подальшому бути використані державними органами влади в процесі формування державної політики щодо деокупації та реінтеграції інших окупованих територій», – наголосив керівник проекту, координатор групи “Гуманітарна політика” експертної мережі Кримської платформи Андрій Щекун.

З метою підготовки аналітичних матеріалів та рекомендацій заплановано проведення 4 стратегічних сесій за кожним з напрямків: освітньо-науковий, релігійний, культурний, інформаційний. У кожній зі стратегічних сесій братимуть участь: координатор проєкту, співкоординатори напряму (2 особи), зовнішні експерти.

Заплановано, що експертами  будуть підготовлені пропозиції/рекомендації до Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополь та Плану заходів з реалізації Стратегії. Окрім цього, будуть надані пропозиції до нормативно-правових актів, проектів законів, які на цей момент перебувають на етапі розробки.

Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

 


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади