Експерти роз’яснюють зміни до закону про переселенців

Вікторія Савчук, експерт із адвокації ГО «КримSOS», та Валерія Вершиніна, Радник Міністерства соціальної політики України у справах переселенців на національному рівні, розібрались у змінах до Закону ...

довідник
Експерти роз’яснюють зміни до закону про переселенців

Вікторія Савчук, експерт із адвокації ГО «КримSOS», та Валерія Вершиніна, Радник Міністерства соціальної політики України у справах переселенців на національному рівні, розібрались у змінах до Закону щодо забезпечення прав і свобод переселенців.

24 грудня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» № 921-VIII 1. 13 січня 2016 року Закон набрав чинності після опублікування його тексту у газеті ВРУ «Голос України».

На практиці Закон вносить довгоочікувані зміни до вже існуючого Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Нова редакція покликана посилити гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та спростити процедури обліку таких осіб. Слід зауважити, що положення цього Закону є обов’язковими для виконання на всій території України та мають бути пріоритетними під час прийняття будь-яких рішень щодо соціального захисту переселенців.

Правові експерти проаналізували введені Законом зміни та підготували інформаційно- довідковий посібник з роз’ясненням його положень.

Зокрема експерти зосередились на основних змінах, що вносяться до Закону України  про переселенців, а саме:

  • розширення визначення «внутрішньо переміщена особа» з урахуванням міжнародних рекомендацій;
  • встановлення безстроковості довідки ВПО;
  • скасування вимоги про проставлення відмітки про реєстрацію на зворотньому боці довідки ВПО;
  • можливість альтернативного способу встановлення факту проживання на території, з якої відбулось внутрішнє переміщення;
  • деталізація процедури скасування дії довідки ВПО у випадку повернення особи до покинутого місця постійного проживання.

Довідник стане у нагоді громадським організаціям, представникам державних інституцій та міжнародних організацій, котрі працюють з внутрішньо переміщеними особами в Україні, а також безпосередньо переселенцям зі сходу та Криму і всім зацікавленим особам.

Завантажуйте довідник на сайті КримSOS за посиланням.

Інформаційний довідник по Закону 2166

***

Громадська ініціатива «КримSOS» створена 27 лютого 2014 як Facebook-сторінка для оперативного та об’єктивного висвітлення подій, які відбувалися в Криму. Незабаром організація стала надавати допомогу внутрішньо переміщеними особам із Криму та східної України. З липня 2014 КримSOS став виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові, Україні. КримSOS має представництва в Києві, Львові та Херсоні. Організація надає гуманітарну та юридичну допомогу переселенцям, інформує про події в Криму, займається програмами соціальної адаптації, розвитком місцевих громад переселенців, адвокаційними проектами, супроводом судових справ вимушено переміщених осіб.

За час існування організація КримSOS надала гуманітарну допомогу на суму понад 6 млн грн, пряму і непряму допомогу отримали понад 180 000 чоловік, консультацій надано більше 90 000, з них третина — юридичного характеру.

Особливе місце в роботі громадської організації посідає «кримське питання». Постійно ведеться адвокаційна робота питань, які стосуються Криму, проводиться моніторинг ситуації в Криму, в тому числі і у контексті захисту прав людини. У травні 2015 в організації був створений інформаційний центр «QirimInfo», завдання якого — повернути інтерес української та світової громадськості до ситуації в Криму і до проблем кримчан.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я