Експерти U-LEAD пояснили громадам алгоритм виділення паїв під час воєнного стану

Програма U-LEAD продовжує надавати комплексну експертну підтримку громадам за різними напрямками. Чисельні звернення представників місцевого самоврядування щодо порядку виділення земельних часток ...

Додано:
Oksana Stelmakh

fc2bd45ca2e8e23cafa91bbd5011a143
Експерти U-LEAD пояснили громадам алгоритм виділення паїв під час воєнного стану

Програма U-LEAD продовжує надавати комплексну експертну підтримку громадам за різними напрямками. Чисельні звернення представників місцевого самоврядування щодо порядку виділення земельних часток (паїв), стали темою для обговорення під час заходу «Кава з експертами», організованого регіональним офісом «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області.

- Питання землі – на часі завжди. І в тих складних умовах в яких ми зараз живемо, ми б хотіли актуалізувати інформацію з цього приводу. Місцеве самоврядування – це безперервна робота яка щодня, щогодини пов’язана з потребами жителів громади. А у них потреби бувають досить різними. І навіть зараз їх можуть турбувати питання виділення земельних ділянок, паїв, надання землі в оренду, – зазначила Тетяна Бордюг, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області.

Експерти з просторового планування та управління природними ресурсами «U-LEAD з Європою» Олександр Гнітецький та Олександр Придатко нагадали учасникам про основні нормативні документи щодо виділення земельних часток (паїв) в натурі (на місцевості). Вони розповіли про особливості виділення земельних часток (паїв) в натурі в умовах воєнного стану та пояснили процедуру державної реєстрації речових прав.

Олександр Гнітецький підтвердив, що із земельними питаннями потрібно працювати системно і у будь-який час.

- Війна породила багато нових викликів для нас. Зокрема процедура виділення земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) довгий час була поза детальною увагою. Рішення приймалися некоректно, ділянки не виділялися, а передавалися. Саме обмеження встановлені законами прийнятими під час дії воєнного стану змусили нас звернути особливу увагу на ці питання. Адже вони, в першу чергу, важливі для людей. Варто згадати, що вже з 2023 року буде діяти новий податок (МПЗ – мінімальне податкове зобов’язання), тому бажаючих сформувати ділянки, провести реєстрацію договорів оренди побільшає, – зазначив експерт.

Особливу увагу під час заходу експерти приділили питанням прийняття рішень місцевими радами щодо виділення паїв та земельної ділянки в натурі.  А також запропонували алгоритм дій органу місцевого самоврядування

- Процес виділення земельних часток (паїв) в натурі (на місцевості) потребує узгоджених дій різних заінтересованих сторін. Таких як місцева рада, кадастрові реєстратори Держгеокадастру, реєстратори речових прав. І ми намагалися найти компромісні рішення, які дозволяли б громадам не порушувати закон, а громадянам – реалізувати своє право на виділення земельного паю. Однак дане питання ще потребує додаткових консультацій міх зацікавленими сторонами щодо вироблення простого, зрозуміло всім алгоритму дій з цих питань, – зазначив Олександр Придатко

Також експерт пояснив алгоритм дій під час виділення земель запасу.

- На нашу думку, треба робити технічну документацію земельної ділянки, виходячи з її інвентаризації. Тобто в даному випадку має бути два рішення: дати дозвіл на розробку документації із землеустрою, зрозуміло її виготовлення, затвердження і знов таки прийняття рішення про виділення земельної частки паю в натурі, – пояснив він.

Підсумовуючи сказане, експерти зробили наголос на тому, що процес передачі земельної ділянки (паю) – це не передача у приватну власність, це не безоплатна приватизація, а виділення частки паю в натурі.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я