Експерти вивчали гуманітарні, правові потреби та доступність публічних послуг для ВПО в Запорізькій області

Громадською організацією "Запорізький правозахисний центр" було проведено дослідження гуманітарних, правових потреб та оцінку доступності публічних послуг для ВПО (особливо людей з інвалідністю та ...

Додано:
Zaporizhzhia

документи офіс тренінг дослідження
Експерти вивчали гуманітарні, правові потреби та доступність публічних послуг для ВПО в Запорізькій області

Громадською організацією “Запорізький правозахисний центр” було проведено дослідження гуманітарних, правових потреб та оцінку доступності публічних послуг для ВПО (особливо людей з інвалідністю та людей похилого віку) в містах Запоріжжя, Широке, Вільнянськ, Гуляйполе, Оріхів.

Дослідження було проведено в рамках проекту «Посилення спроможності прифронтових громад Запорізької області захищати права та надавати публічні послуги ВПО (особливо людям з інвалідністю та людям похилого віку), які постраждали від конфлікту».

Робочою групою з проведення моніторингу було здійснено опитування 100 людей – це ВПО, літні люди та люди з інвалідністю, з метою виявлення їх потреб та проблем у процесі вирішення їх правових та гуманітарних питань, та при отриманні онлайн послуг в умовах воєнного стану. За результатами дослідження сформовано звіт та рекомендації експертів з питань правових потреб та доступності публічних послуг для ВПО (особливо людей з інвалідністю та людей похилого віку) в умовах війни. 

Отже, під час дослідження було визначено ключові гуманітарні потреби внутрішньо переміщених осіб: Безпекова ситуація – 70%, Соціальний захист, виплати та пільги – 14%, Медичне обслуговування– 7%, Субсидії – 4%, Неналежні комунальні послуги, високі тарифи – 2%, Зростання цін – 3%.

Ключові гуманітарні потреби літніх людей за результатами опитування були такими: Безпекова ситуація – 24%, Соціальний захист, виплати та пільги – 21%, Медичне обслуговування– 7%, Субсидії – 18%, Неналежні комунальні послуги, високі тарифи – 13%, Зростання цін – 17%.

Ключові гуманітарні потреби людей з інвалідністю за результатами дослідження: Безпекова ситуація – 42%, Соціальний захист, виплати та пільги – 15%, Медичне обслуговування– 19%, Субсидії – 11%, Неналежні комунальні послуги, високі тарифи – 9%, Зростання цін – 4%.

Узагальнюючи результати опитування були сформульовані рекомендації щодо конструктивних заходів для вирішення гуманітарних, правових проблем та доступу ВПО до публічних послуг в громада Запоріжжя, Широке, Вільнянськ, Гуляйполе, Оріхів:

  • створення в ЦНАП комп’ютеризованих місць для самообслуговування відвідувачів. Працівники ЦНАП можуть надавати допомогу та консультації щодо самостійного отримання е-послуг відвідувачами на цих місцях.
  • Проведення у ЦНАП навчань цифровій грамотності та цифровим навичкам.
  • Створити можливість отримувати засоби е-ідентифікації як самостійну послугу. Також потенційно можливим є виконання адміністраторами ЦНАП функції «цифрового посередника», якщо суб’єкт звернення з певних причин не в змозі самостійно отримати е-послугу.
  • Створити та використовувати місцеві розсилки, чати тощо для активної комунікації з громадою Чітко доносити інформацію мешканцям, уточнювати її, щоб уникати «непродуктивних» пересувань громадян, неефективного індивідуального консультаційного навантаження.

 Інші результати в рамках дослідження та рекомендації можна переглянути в загальному документі звіту за посиланням.

 

Проєкт впроваджується  ГО «Запорізький правозахисний центр» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Розпочався проєкт «Впровадження підходу, інформованого про травму, у громадянській освіті»

Інкубатор демократичних ініціатив розпочинає проєкт зі зменшення випадків мови ворожнечі в країнах Східного партнерства

Види когнітивних спотворень та їхній вплив — на тренінгу про психологічну безпеку журналістів

21 Docudays UA: Саунд­скейпінг пам’яті, низові культурні простори та європейський кіноринок — добірка дискусій DOCU/PRO та DOCU/СИНТЕЗ

Пів тисячі молодих лідерів і лідерок закінчили "Школу молодіжних рад"

Доступ до публічної інформації в ОМС: як зробити так, щоб усе запрацювало?