«Електрично заряджена вода»: як трамвай-рельсовоз став водовозом у Миколаєві

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм про щоденну доставку питної води вантажним трамваєм-рельсовозом у Миколаєві. У відео показана щоденна робота працівників  КП ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

2
«Електрично заряджена вода»: як трамвай-рельсовоз став водовозом у Миколаєві

В мережі з’явився короткометражний документальний фільм про щоденну доставку питної води вантажним трамваєм-рельсовозом у Миколаєві. У відео показана щоденна робота працівників  КП «Миколаївелектротранс», яка одразу непомітна миколаївцям.

Короткометражний документальний фільм опублікований на каналі Платформи MY ART в YouTube.

«Влаштувався на рельсовоз водієм спецтехніки. Раніше і рельси возив, і робітників, і пасажирів. На всіх видах трамваю працював… Але, ну, ніколи не очікував, що на трамваї буду возити воду. Я не представляв цього…», – каже головний герой фільму, водій спеціального транспорту Віталій Рожанський.

10

7 1

4 2

Внаслідок пошкодження російськими військами водогону, Миколаїв вже восьмий місяць живе без централізованої подачі питної води, а з кранів тече лише технічна вода, яка непридатна для вживання та приготування їжі. В цих умовах починаючи з 17 квітня 2022 року кожен ранок розпочинається для Віталія за одним й тим самим сценарієм.

«В мене лише будні дні. Всі будні, святкових днів не має. Буває тільки, якщо дощ, то в плащах стоїмо, по коліна в воді. А так, все нормально», – додає водій спецтранспорту.

«В процесі задіяні водій, який везе, і є ще декілька людей, які допомагають людям з роздачою води… Коли ми лише починали возити воду, в колективі, якщо так можна сказати, всі позитивно відреагували. Тому що вони розуміють, що цю робота, яку вони роблять, вона для нашої спільної перемоги. Тому не було жодних «Не буду. Не хочу. Не знаю». Взагалі без питань», – згадує Юрій Сметана, директор КП «Миколаївелектротранс».

1

6

3

Трамвай-рельсовоз, доверху наповнений питною водою, виходить із депо о 7:40 ранку, вирушаючи своїм гуманітарним маршрутом. Спочатку зупиняється біля будинків пенсіонерів на вул. Защука, де живуть колишні працівники підприємства. Далі – «в глухий кут» на Потьомкінську-Декабристів, де вже вишукувалась довжелезна черга з місцевих жителів з відрами в руках, баклашками та іншими ємностями. За словами Віталія, саме тут набирає воду «найінтелігентніша аудиторія». Потім рельсовоз їде на дозаправку – поповнити водні запаси. Після цього в графіку ще дві зупинки: ріг вулиць 6-та Слобідська-Чкалова та 1-ша Воєнна-Потьомкінська. І так щодня!

Відео зняте в рамках медіа проекту «Про що Миколаїв?», який реалізує Платформа MY ART у партнерстві з Агенцією розвитку Миколаєва.


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення