Енергетична сталість України під час війни і після перемоги
Ситуація в енергетиці перед початком опалювального сезону, екологічна шкода від війни та що необхідно зробити, щоб її мінімізувати. Такі питання під час дискусії у Медіацентрі Україна обговорили ...
Додано:
MediaCenter
Ситуація в енергетиці перед початком опалювального сезону, екологічна шкода від війни та що необхідно зробити, щоб її мінімізувати. Такі питання під час дискусії у Медіацентрі Україна обговорили Андрій Мартинюк, виконавчий директор ГО “Екоклуб”, Святослав Павлюк, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України», Наталія Холодова, експертка Громадської організації “Екоклуб” та Олексій Пасюк, заступник директора ГО «Екодія».
Пропонуємо найцікавіші цитати спікерів:
Андрій Мартинюк, виконавчий директор ГО “Екоклуб” про ризики для екології України, які несе зима в умовах війни:
«В нас є можливість подивитися, що відбувалося в країнах, які кілька десятиліть тому переживали війну. Це Вірменія, Грузія, Азербайджан. Там вирубали всі парки та ліси, щоб пережити зиму. Це не те, що нам хотілося б спостерігати в Україні. Бачимо вже зараз, що дрова сильно подорожчали, адже необхідні для війська. Подорожчали, тому що подорожчав газ. Загалом, хотілося б зберегти ті частини лісів, які несуть біорізноманіття».
Святослав Павлюк, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» про кроки, які дозволять країні пережити зиму:
«Вже декілька років встановлення своїх власних сонячних електростанцій на дахах промислових об‘єктів дає цим промисловаим об’єктам електроенергію співставну або й дешевшу тієї, яку можуть брати з мережі, особливо у пікові періоди. Очевидним є тренд на встановлення автономних сонячних електростанцій, і це буде розвиватися та продовжуватися. Ті громади, котрі займаються енергоефективністю, інвестували в технології, вони спокійніше підходять до цього опалювального сезону, бо об’єм палива чи електроенергії, які їм потрібні, є меншим. Ті громади, які цим не займалися, вони, відповідно, не знають, що робити».
Наталія Холодова, експертка Громадської організації “Екоклуб”, координує інформаційну кампанію з підготовки українців до зими 2022-2023 про те, як українцям персонально готуватись до опалювального сезону:
«Для людей, які живуть в багатоквартирних будинках, в квартирах, є важливим те, що варто зробити всі заходи, щоб зменшити свої втрати тепла. Перевірити вікна, відрегулювати пластикові вікна, поставити тепловідбивні екрани, перевірити, щоб на сходових клітинах теж не було ніяких дірок, тобто щоб не було якихось глобальних тепловтрат…Ні, буржуйку в квартиру ставити не можна. Буржуйка в квартирах несе більше ризиків, ніж користі».
Олексій Пасюк, заступник директора ГО «Екодія» про цьогорічну зиму:
«Залежить від того, що буде робити росія і які наслідки будуть для інфраструктури енергозабезпечення. Теоретично, на підконтрольних територіях Україна може пройти без проблем цю зиму, але ми живемо постійно у війні і в будь який момент якась частина інфраструктури може бути зруйнована, яка — ми не знаємо… Я думаю, що головна відповідь в цій ситуації, що, якщо щось йде не так треба евакуюватись, насправді може краще навіть евакуюватись не очікуючи, що щось піде не так, там де можна очікувати, що буде зруйнована інфраструктура».
Подія відбулась за сприяння Екологічної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” (EPAIU), що здійснюється за підтримки Швеції.