ЄС готує молодь для розбудови миру

Унаслідок збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули від 12 800 до 13 000 осіб. Такі дані навела в понеділок, 21 січня, Моніторингова місія ООН з прав людини ...

Додано:
Bogdan Aleshchenko

Учасники тренінгу роблять флеш моб
ЄС готує молодь для розбудови миру

Унаслідок збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули від 12 800 до 13 000 осіб. Такі дані навела в понеділок, 21 січня, Моніторингова місія ООН з прав людини в Києві на запит агентства dpa. Мільйони українців прагнуть миру. Проте, яким чином можна досягти мирного діалогу, та якою повинна бути роль молоді у розбудові мирного діалогу? –  про це говорили молодіжні лідери міжнародного тренінгу «Молодь & Мир».     

У вересні 2019 року 24 молодіжних лідера із Німеччини, Іспанії, Грузії, Болгарії, України, та Вірменії прийняли участь у 8 денному тренінгу «Молодь & Мир», який проходив в столиці Вірменії – Єреван. Захід передбачав не тільки обговорити бар’єри у розбудові миру, але і дізнатися більше про політику Європейського Союзу щодо підтримки діалогу між людьми.

Ідея проведення тренінгу належить Інституту Коперніка, м. Берлін (нім. Copernicus Berlin e.V.) https://www.copernicus-stipendium.de/. Це студентське об‘єднання кожен семестр надає близько 12 стипендій студентам зі Східної Європи та Центральної Азії. Організація працює понад 20 років, і за цей період 300 українських студентів отримали можливість навчання в німецьких ВУЗах. Також, багато студентів походять з Кавказу та східних країн. Деякі з них переїхали до Німеччини багато років через відсутність безпеки та миру у своїх країнах. Розуміючи необхідність підтримки міжкультурного діалогу співробітники Copernicus Berlin e.V.. провели тренінг «Молодь & Мир» за підтримки програми ЄС Еразмус + http://erasmusplus.org.ua/ .  

Організатори зробили 8 денний тренінг цікавим за змістовним. Програма складалася із інтерактивних вправ, круглого столу із вірменськими політиками національного рівня, відвідин музею геноциду вірмен, міжнародних інтеграційних зустрічей, а також екскурсіями мальовничими містами Вірменії. Учасники отримали нові знання про історію виникнення Європейського Союзу, причини та наслідки геополітичних конфліктів. Також, відверто спілкувалися про бар’єри на шляху до побудови миру між країнами – сусідами Вірменії із депутатами парламенту http://www.parliament.am/?lang=rus : паном Микаэлом Суреновичем Золян, та паном Рубеном Карапетовичем Рубинян.

Особисто я, був вражений музеєм -інститутом Геноциду вірмен в м.Єреван http://www.genocide-museum.am/rus/. Ця некомерційна організація проводить академічні і наукові дослідження, аналіз проблем, а також музейний показ текстових і візуальних матеріалів про перший Геноцид 20 століття. З нами радо зустрівся професор Арутур Марутян, директор музею – інституту. Він поділився своїми думками щодо важливості участі молоді в розбудові мирного діалогу на всіх рівнях, ролі ЗМІ в пропагуванні цінностей миру, а також наголосив на важливості міжнародних дослідницьких проектів з антропології.

За результатами навчань учасники розробили 4 міжнародних проекти, спрямованих на посилення ролі молоді до розбудови миру в своїх країнах. Домовились про подальші кроки по втіленню спільних ініціатив для об’єднання людей з різних груп у напрямку мирного співіснування.       

презентація Інституту Коперніка Берлін

презентація Інституту Коперніка Берлін

зустріч з професором Арутуром Марутяном, директором музею – інституту

зустріч з професором Арутуром Марутяном, директором музею – інституту

музей - інститут Геноциду вірмен

музей – інститут Геноциду вірмен

на фоні будівлі парламенту Вірменії

на фоні будівлі парламенту Вірменії

круглий стіл в парламенті Вірменії

круглий стіл в парламенті Вірменії

Учасники тренінгу роблять флеш моб

Учасники тренінгу роблять флеш моб


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я