ЄС надав перші 5 мільйонів євро на реформу енергетичного сектора
Європейський Союз надав Україні перший транш у розмірі 5 мільйонів євро в рамках програми ЄС «Підтримка впровадження енергетичної стратегії України». Програма допоможе Україні зменшити рівень ...
Додано:
Громадський Простір
Європейський Союз надав Україні перший транш у розмірі 5 мільйонів євро в рамках програми ЄС «Підтримка впровадження енергетичної стратегії України». Програма допоможе Україні зменшити рівень забруднення довкілля, пов’язаного з виробництвом електроенергії, а також реформувати ринок електроенергії, покращити якість нафтопродуктів. Програма також підтримуватиме облаштування сховищ для нафти та нафтопродуктів. Загальний бюджет програми становить 45 мільйонів євро.
Визнаючи важливу роль енергетичного сектору в відносинах між Україною та Європейським Союзом, у 2013 році ЄС підписав фінансовий договір з Україною у рамках програми «Підтримка впровадження енергетичної стратегії України». Програма упроваджується у формі нецільової бюджетної допомоги, зокрема надання фінансування від ЄС для національного бюджету України при виконанні певних зобов’язань.
Загальною метою програми ЄС є підтримка енергетичних потреб економіки і суспільства України безпечним, ефективним і ощадним шляхом, а також підтримка України у виконанні своїх зобов’язань в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, які також передбачає Угода про асоціацію/ГВЗВТ. Програма спрямована на 3 пріоритетні сфери:
- Зменшення забруднення навколишнього середовища, пов’язаного із виробництвом електроенергії та просування у втіленні реформи ринку електроенергії;
- Покращення кості нафтопродуктів та посилення системи контролю якості пального;
- Створення системи сховищ нафти та нафтопродуктів.
Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні, заявив: «Перший транш в рамках цієї програми є визнанням того, що Україна рухається в правильному напрямку реформування енергетичного сектору. Ми настійно заохочуємо до подальших кроків, зокрема, до прийняття закону про регулятора, ринок електроенергії, низки законів про енергоефективність, а також прийняття рішень щодо розподілу функцій Нафтогазу. ЄС рішуче продовжуватиме підтримувати реформи України в енергетичному секторі».
Сьогодні було надано фіксований транш у розмірі 5 мільйонів євро. Наступні транші будуть надані у відповідності до виконання певних умов, зокрема, за показниками результативності у 2015-2017 роках. Оскільки енергетична стратегія України є орієнтиром програми, наступні транші ЄС будуть надані за умови прийняття нової/переглянутої енергетичної стратегії, яка відповідатиме зобов’язанням ЄС у рамках Угоди про асоціацію/ГВЗВТ та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.
З 2007 року бюджетна підтримка України є головним інструментом співпраці між ЄС та Україною. Бюджетна підтримка розглядається як частина широкого спектру співпраці, до якої входить політичний діалог, фінансові транші, оцінка виконання вимог і розвиток потенціалу на основі партнерства і взаємної відповідальності.
Детальнішу інформацію про інструмент програм бюджетної підтримки від ЄС, а також про поточні програми секторальної бюджетної підтримки України можна знайти за посиланням:
http://eeas.europa.eu/
Довідкова інформація
Програма ЄС із фінансової та технічної співпраці підтримує перспективний план дій України щодо впровадження реформ. Більше 250 проектів нині здійснюються в широкому спектрі галузей, регіонів і міст України. Допомога ЄС зосереджується зокрема на підтримці демократичного розвитку і правильного керування, реформ регулювання й зміцнення адміністративного потенціалу, розвитку інфраструктури та ядерної безпеки. Фінансування ЄС проектів в Україні здійснюється у формі грантів, контрактів і зростаючої підтримки бюджету.