ЄС підтримує покращення моніторингу якості повітря в Україні
Забруднення повітря є найбільшою небезпекою для довкілля у світі. Забруднення атмосферного (зовнішнього) та побутового (всередині приміщень) повітря спричиняє утворення дрібних твердих частинок, які ...
Додано:
Ulla_ulla
Забруднення повітря є найбільшою небезпекою для довкілля у світі. Забруднення атмосферного (зовнішнього) та побутового (всередині приміщень) повітря спричиняє утворення дрібних твердих частинок, які призводять до інсультів, серцевих захворювань, раку легенів, гострих та хронічних респіраторних захворювань. Багато факторів забруднення повітря також є джерелами викидів парникових газів. Чисте повітря врятує життя та допоможе уповільнити темпи зміни клімату. З нагоди Міжнародного Дня чистого повітря для блакитного неба Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Програма «ЄС для довкілля: Водні ресурси та Екологічні дані» організовують круглий стіл для обговорення питання моніторингу якості повітря.
Забруднення повітря є «невидимим вбивцею», якість повітря , як під час війни, так і у мирний час, має довготривалий вплив і спричиняє серйозні наслідки для здоров’я. Декілька ініціатив українського громадянського суспільства наразі здійснюють моніторинг якості повітря за допомогою датчиків та інструментів візуалізації даних. Круглий стіл пропонує можливість обговорити, як уряд і громадянське суспільство можуть об’єднати зусилля для збору достовірних даних і прийняття обґрунтованих рішень для захисту здоров’я людей і навколишнього середовища.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець наголосив: «Дуже важливим є ухвалення Закону про вдосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, який наближає Україну до стандартів ЄС».
«Кілька років тому Україна почала надавати дані про якість повітря до Європейського індексу якості повітря. Це дані двох станцій моніторингу в Маріуполі: на проспекті Металургів та на проспекті Перемоги. Військова агресія Росії знищила Маріуполь і результати нашої спільної роботи для чистого повітря у цьому та багатьох інших містах України. Європейський Союз прагне допомогти Україні відновитися. Ми працюватимемо разом, щоб відновити якість навколишнього середовища в Україні та підвищити екологічну та кліматичну стійкість вашої країни. Виконання наших спільних зобов’язань має вирішальне значення для зеленої трансформації», – сказала Хлое Алліо, керівник відділу «Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.
«Ми згодні з тим, що Україна має посилити зусилля щодо реалізації екологічної складової Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Прискорене прийняття нового природоохоронного законодавства та посилення спроможності щодо впровадження та виконання буде мати вирішальне значення для прогресу країни». Про це заявив голова громадської організації «Національний екологічний центр України» Руслан Гаврилюк. «Ініціатива SaveEcoBot разом з органами влади та партнерами намагається отримати та зібрати якомога більше даних для формування надійної та вичерпної інформації про якість повітря та її подальшого аналізу». – зазначив керівник ініціативи SaveEcoBot ГО «SaveDnipro» Павло Ткаченко.
Йоханнес Маєр, програма, «ЄС для довкілля: Водні ресурси та Екологічні дані» керівник компоненту даних Агентства з навколишнього середовища Австрії: «Громадянське суспільство в Україні вже активно займається моніторингом якості повітря за допомогою сенсорних мереж. Ці дані доповнять калібровані вимірювання модернізованого державного моніторингу якості повітря, які необхідні для виконання вимог Директиви ЄС щодо якості повітря». У круглому столі беруть участь представники: Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державної екологічної академії, Представництва ЄС в Україні, представники фінансованих ЄС програм «ЄС для довкілля: Водні ресурси та Екологічні дані» та «APENA», представники громадянського суспільства (ініціативи з моніторингу якості повітря, громадські організації), Державна служба статистики . Усі бажаючі можуть приєднатися онлайн.
Реєстрація: тут.
Засідання: тут.