ЄС підтримує розвиток сільських територій в умовах децентралізації
19 квітня 2016 р. у Києві відбулась міжнародна науково-практична конференція «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації: стан, можливості та ризики». Її було організовано Міністерством ...
Додано:
Громадський Простір
19 квітня 2016 р. у Києві відбулась міжнародна науково-практична конференція «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації: стан, можливості та ризики». Її було організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Європейського Союзу та уряду Швейцарії. Реформа децентралізації, що стартувала в Україні, сприяє збільшенню фінансування та можливостей для розвитку регіонів.
Під час конференції Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій ЗУБКО зазначив: «Повна зміна системи управління дозволить Україні впевнено стати на шлях швидкого економічного зростання. Передаючи на місця повноваження і кошти, фактично держава дає людям потужний інструмент для розвитку. І сільські території відіграють в цьому процесі ключову роль». Він продовжив: «Адже чим більше територій громада об’єднає навколо себе, тим більшу фінансову підтримку отримає від держави. Відновлення української економіки має розпочатися саме з цих 169 громад, які вже взяли на себе відповідальність і рухаються вперед».
«Важливим завданням для нинішніх політиків є знаходження балансу між підвищенням продуктивності та експортом агрохолдингів, а також розподілом переваг малих фермерських господарств з метою сталого територіального розвитку» – зазначив Беренд де ГРООТ, керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні. «Перетворення України на сільськогосподарську наддержаву, якою вона хоче бути і має бути, потребує ефективного управління з боку всіх сторін, які працюють задля спільних цілей».
Участь у конференції взяли представники центральних та місцевих органів влади, Європейського Союзу, бізнесу та міжнародних організацій. Вони обговорили нові можливості реформ на перетині регіональної політики, децентралізації та розвитку сільського господарства. Також 2 панельні дискусії конференції були присвячені майбутньому сільських територій в Україні, зокрема людському капіталу, шляхам його збереження та розвитку. Особливу увагу було приділено всебічному аналізу та обговоренню рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Робота конференції транслювалась онлайн в мережі Інтернет, переглянути трансляцію можна за посиланням.
Джерело: Представництво ЄС в Україні