ЄС підтримує соціальну квартиру для жінок у складних життєвих обставинах

23 вересня мешканки соціальної квартири для вагітних жінок та молодих матерів пригощали чаєм та власноруч приготованими пирогами журналістів, представників ЄС, міської влади та Міністерства ...

соціальна квартира
ЄС підтримує соціальну квартиру для жінок у складних життєвих обставинах

23 вересня мешканки соціальної квартири для вагітних жінок та молодих матерів пригощали чаєм та власноруч приготованими пирогами журналістів, представників ЄС, міської влади та Міністерства соціальної політики. Прес-ланч організував МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках проекту ЄС «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні». Він є частиною допомоги від ЄС Україні в розвитку послуг для потерпілих від насильства, внутрішньо переміщених та інших уразливих жінок, а також підтримкою реформаторської ініціативи київської влади щодо фінансування послуг громадської організації.

«Незалежно від соціального контексту, насильство щодо жінок трапляється в будь-якій європейській країні, і Україна не є винятко! м. Це негативно впливає не тільки на здоров’я і благополуччя жінок, а на їх фінансову незалежність та економіку країни в цілому. Підтримка ЄС послуг соціальної квартири є внеском до становлення гармонійного суспільства, якого прагне Україна”, – сказав Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров’я та соціальної сфери Представництва Євросоюзу в Україні.

Учасники прес-ланчу говорили про допомогу потерпілим від насильства, внутрішньо переміщеним та іншим уразливим дівчатам і жінкам, а також про послуги соціальної квартири і можливості часткового фінансування через київський бюджет.

 «Соціальна квартира працює з травня 2013 року. Протягом 2,5 років квартиру фінансували різні донори, зокрема Європейський Союз. Нас підтримували Міністерство соціальної політики, міська влада, Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та ін. З 2016 року частину послуг квартири планують включити до місько! го бюджету», – розповіла Галина Скіпальська, виконавчий директор МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

В квартирі отримують тимчасовий притулок та інші послуги вагітні жінки й молоді матері, які зазнали насильства, живуть або значну частину часу проводять на вулиці, переїхали до Києва з уражених збройним конфліктом регіонів. За два роки соціальна квартира допомогла 33 жінкам та 33 дітям.

«Київська міська влада підтримує всі інноваційні проекти, спрямовані на допомогу уразливим жінкам, що дозволяють їм повернутися до нормального життя та інтегруватися в суспільство. Саме тому, місто зацікавлене у створенні та функціонуванні таких соціальних квартир»,– зазначила Ганна Старостенко, заступник Голови КМДА.

До квартири приймають жінок без паспорту, свідоцтва про народження, київської реєстрації. Жінки отримують соціальну, юридичну та психологічну підтримку. Їм допомагають отримати документи, виплати на дитину, пережити наслідки насильства та інших  травматичних подій.

«На рівні держави, ми приводимо закони у відповідність до Європейських норм. Працюємо над новою редакцією закону про попередження домашнього насильства, ратифікацією Стамбульської конвенції – зазначила Наталія Федорович, директор Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики. – Окрім законодавства, нам необхідно розвивати сучасні й ефективні моделі допомоги жінкам у складних життєвих обставинах та потерпілим від насильства. Таким прикладом є соціальна квартира, мешканкам якої не лише надають притулок, а й повертають до життя в громаді».

По додаткову інформацію, будь-ласка, звертайтесь до Галини Скіпальської, тел.: +38044 278 23 58; моб.: +38 050 519 18 85; email: Halyna.Skipalska@healthright.org

Джерело: Представництво Євросоюзу в Україні


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини

Стресостійкість учасниць зросла на 49%. Підсумки програми «ReStart Свідомості» та гайд на Дія.Освіта

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»