ЄС підтримує ядерну безпеку, покращуючи поводження з радіоактивними відходами в Україні

Європейський Союз та його українські партнери успішно виконали проект, спрямований на вдосконалення загальної стратегії поводження за радіоактивними відходами на активних та зупинених атомних ...

ЄС
ЄС підтримує ядерну безпеку, покращуючи поводження з радіоактивними відходами в Україні

Європейський Союз та його українські партнери успішно виконали проект, спрямований на вдосконалення загальної стратегії поводження за радіоактивними відходами на активних та зупинених атомних електростанціях України. Цей проект з бюджетом 1,8 мільйона євро було профінансовано в рамках Інструменту Європейського Союзу зі співпраці у сфері ядерної безпеки.

У рамках проекту було виконано всесторонній аналіз систем поводження з радіоактивними відходами, що діють сьогодні на українських атомних електростанціях, та їх порівняння з найкращою міжнародною практикою. Ґрунтуючись на цьому аналізі, проект надав всесторон! ні рекомендації щодо технологій, установок та систем для поводження з радіоактивними відходами і переробки їх на активних та зупинених атомних електростанціях. Ці рекомендації було прийнято для впровадження бенефіціарами проекту – Міністерством енергетики і вугільної промисловості України та Державним агентством України з управління зоною відчуження.

Зокрема, результатами проекту стали нові процеси, концепції та специфікації, які цілком відповідають найкращій міжнародній практиці щодо систем, пов’язаних зі скороченням радіоактивних відходів, удосконаленням обліку та контролю і дезактивацією обладнання та елементів (під час підготовкидо звільнення їх від регуляторного контролю), а також щодо комплексного навчання.

Проект було виконано у рамках контракту з компанією Nukem Technologies Engineering Services GmbH.

Передумови

Після аварії на Чорнобильській атомній електростанції ЄС започаткував програму ядерної безпеки у рамках ТАСІС (Технічна допомога Співдружності Незалежних Держав). З 1991 по 2006 рік у рамках програми було надано близько 1,3 мільярда євро на проекти з ядерної безпеки та захисту, з яких на проекти технічної допомоги в Україні припало понад 560 мільйонів євро. З 2007 по 2013 рік ЄС поширив свою допомогу у сфері ядерної безпеки на країни з-поза меж ЄС у рамках Інструменту співпраці у сфері ядерної безпеки (ІСЯБ); для них загальний розмір наданого бюджету становив 524 мільйони євро. У червні 2014 року було узгоджено стратегію виконання другої фази ІСЯБ (2014-2020 роки), в рамках якої на проекти з ядерної безпеки було виділено додаткові 225 мільйонів євро. Наразі сумарні зобов’язання на користь України в рамках ІСЯБ становлять близько 300 мільйонів євро.

Зокрема, ЄС є головним донором Чорнобильського фонду «Укриття» (ЧФУ) та Рахунку ядерної безпеки (РЯБ), управління якими здійснює ЄБРР від імені міжнародного співтовариства. Загальна сума міжнародних внесків у ці фонди наразі становить близько 1,8 мільярда євро. Понад третина цих внесків надійшла від ЄС, і подальші зобов’язання наразі становлять близько 470 мільйонів євро. Введення в експлуатацію фонд «Укриття» очікується в 2017 році.

Для отримання детальнішої інформації просимо звертатися до:

пана Р.Кости, Керівника проекту від підрозділу DEVCO Європейської Комісії; e-mail:[email protected]

пані Л.Близнюкової, НАЕК «Енергоатом»; e-mail: [email protected].gov.ua

пані Л.Зінкевич, Державне агентство України з управління зоною відчуження; e-mail:[email protected]

пана Т.Зайпольта (Mr T Seipolt), керівного директора NUKEM Technologies Engineering Services; e-mail: thomas.seipolt@nukemtechnologies.de


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі