ЄС розпочинає структуровані консультації щодо майбутнього Східного партнерства

Інституції Європейського Союзу започатковують широкі та інклюзивні структуровані консультації щодо майбутнього стратегічного напряму Східного партнерства.За останнє десятиріччя посилена співпраця між ...

EAP_10-Years_logo-CMJN_HighQuality_0
ЄС розпочинає структуровані консультації щодо майбутнього Східного партнерства

Інституції Європейського Союзу започатковують широкі та інклюзивні структуровані консультації щодо майбутнього стратегічного напряму Східного партнерства.

За останнє десятиріччя посилена співпраця між ЄС, його країнами-членами та Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Республікою Молдовою та Україною в рамках Східного партнерства підтвердила, що вона є взаємовигідною, а також принесла  конкретні результати для громадян.

У рамках спільного порядку денного реформ «20 ключових завдань на період до 2020 року»було успішно досягнуто ключового прогресу в роботі над розбудовою сильніших економік, сильнішого урядування, сильнішої сполученості та сильніших суспільств. 10-ту річницю ініціативи відзначили проведенням конференції високого рівня, що відбулася 14 травня. Під час конференції Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер розпочав дискусії з приводу майбутнього Східного партнерства.

У такий спосіб Європейська Рада доручила Європейській Комісії та Європейській службі зовнішньої дії представити пропозиції щодо майбутнього Східного партнерства. Задля того, щоби партнерство залишалося актуальним та інклюзивним, Європейська Комісія та Європейська служба зовнішньої дії запрошують ключові зацікавлені сторони поділитися своїми думками щодо засад нової майбутньої політики після 2020 року.

Це можуть зробити країни-члени та країни Східного партнерства (уряди, парламенти, місцеві та регіональні органи влади); міжнародні організації; міжнародні фінансові установи; громадянське суспільство; бізнесовий та приватний сектор; науковці; аналітичні центри; молодь; медіа та інші стейкхолдери. 

Усі охочі можуть залишити свої пропозиції на вебсайті до 31 жовтня 2019 року. Протягом цього періоду у країнах-партнерах та Євросоюзі проходитимуть спеціалізовані консультаційні заходи.

На основі цих пропозицій буде підготовлено документ, який окреслює нові запропоновані рамки для Східного партнерства після 2020 року.

Детальніше тут https://bit.ly/2ybBZNY

«Східне партнерство» — політика Європейського Союзу (ЄС), що має на меті зміцнення стосунків зі східними сусідами ЄС і є продовженням східного напрямку існуючої Європейської політики сусідства. «Східне партнерство» було урочисто відкрито Європейським Союзом у Празі 7 травня 2009 року.

Додаткова інформація:

Інформаційна довідка про 10 найбільших досягнень Східного партнерства

Інформаційна довідка про міфи щодо Східного партнерства

Інформаційна довідка про відносини між ЄС та Вірменією

Інформаційна довідка про відносини між ЄС та Азербайджаном

Інформаційна довідка про відносини між ЄС та Білорусією

Інформаційна довідка про відносини між ЄС та Грузією

Інформаційна довідка про відносини між ЄС та Республікою Молдова

Інформаційна довідка про відносини між ЄС та Україною


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відбулась навчальна майстерня-практикум для жінок в рамках проєкту «Виявлення можливостей використання спадщини для економічного розвитку малих громад»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі

Чотири роки партнерства: історія співпраці громадської організації «Нова Дружківка» та Дружківської пожежно-рятувальної частини

39 ветеранів/ок завершили навчання на сертифікатній програмі “Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення"

Громадська участь у місцевій політиці: які зміни до статутів громад мають внести сільські та селищні ради Харківщини